Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Nebijusi situācija

Ar divreiz labotu Kēnigzē trases rekordu un 40. uzvaru šīssezonas Pasaules kausa izcīņas pirmo trešdaļu noslēdza seškārtējs šīs trofejas ieguvējs Martins Dukurs. Pirmo reizi tradicionālajam ceturtās vietas ieguvējam Tomasam Dukuram pievienojās Lelde Priedulēna. Ja Tomasam šāds rezultāts raisa skumjas, tad Leldei — tikai gaviles! Sezonu viņa sāka ar personisko rekordu, izcīnot piekto vietu Altenbergā, turpināja ar sesto Vinterbergā un ceturto Kēnigzē, kas dod piekto vietu PK kopvērtējumā.

„Trīs sportisti labāko sešniekā,” izlases galvenais treneris Dainis Dukurs norāda uz vēl nebijušu situāciju Latvijas skeletonā. Tradicionālas ir tikai Martina uzvaras visos trijos posmos pēc kārtas. Bet par vieglām tās arī nevar saukt, jo trīs otrās vietas izcīnījis mūsējā sīvākais konkurents olimpiskais čempions Aleksandrs Tretjakovs (Krievija). Tomass Dukurs, apgūstot jauno skeletonu, finišējis piektais, sestais un ceturtais, šādu vietu ieņemot arī pēc trim posmiem. Bet tas nenozīmē, ka viņam nav vēlmes un iespēju izdarīt to pašu, ko iepriekšējās trijās sezonās — izcīnīt mazo kristāla globusu par otro vietu PK kopvērtējumā.

„Mēs jau pērn gaidījām, ka Lelde beigs braukt pa padsmitajām vietām,” smaida Dukurs seniors. „Šogad beidzot viss salikās — trāpījām ar tehniku, slidām, pati ļoti progresēja gan attieksmē, gan braukšanā un pat mūs trenerus pārsteidza.” Par Tomasu runājot, treneris uzsver, ka tendence ir pozitīva, un jau Kēnigzē viņš bijis tuvu panākumam, bet… „Neviena vieta uz pjedestāla mums nav garantēta. Tās ir jāizcīna mačā ar cienījamiem konkurentiem.”

Arī pēc tik sekmīga sezonas sākuma Leldei Priedulēnai netiek plānota dalība PK izcīņas Ziemeļamerikas posmos. „Jākoncentrējas pasaules junioru čempionātam, pasaules čempionātam, Eiropas čempionātam.”

 

PK pēc trim posmiem

Kungi

1. Martins Dukurs (Latvija) 675 p. (1.,1.,1. v.)

2. Aleksandrs Tretjakovs (Krievija) 630 (2., 2., 2.)

3. Aksels Jungks (Vācija) 578 (4., 2., 6.)

4. Tomass Dukurs (Latvija) 552 (5., 6., 4.)

5. Kristofers Grothers (Vācija) 536 (7., 5., 5.)

6. Sunbins Juns (Dienvidkoreja) 512 (12., 4., 3.)

Dāmas

1. Tīna Hermane (Vācija) 660 p. (2., 1., 1.)

2. Žaklīna Lelinga (Vācija) 620 (3., 2., 2.)

3. Laura Dīsa (Lielbritānija) 561 (1., 4., 10.)

4. Sofija Grībele (Vācija) 560 (4., 5., 5.)

5. Lelde Priedulēna (Latvija) 552 (5., 6., 4.)

6. Džeina Čenela (Kanāda) 544 (7., 3., 6.)