Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

PK līderi divās disciplīnās

Jaunietis Kristers Aparjods junioru Pasaules kausa izcīņas līderis — nekas tāds līdz šim Latvijas kamaniņu sportā vēl nebija piedzīvots! Un arī pieaugušie nav nekādi masu skatu aktieri. Komandu stafetē Latvija vismaz līdz PK piektajam posmam Siguldā būs Pasaules kausa izcīņas pirmajā pozīcijā. Seriālā sacensības tiek organizētas vai nu šajā disciplīnā, vai sprintā. Pirmajās divās stafetēs Elīza Cauce, Artūrs Dārznieks vai Inārs Kivlenieks un brāļi Šici finišēja sudraba pozīcijās, un šī stabilitāte mūsējiem nodrošināja vadību kopvērtējumā. Otrā posma sacensībās Leikplesidā bronzu divniekiem izcīnīja olimpiskie laureāti Andris un Juris Šici, bet Pārksitijā Oskaram Gudramovičam un Pēterim Kalniņam līdz medaļai pietrūka… viena sekundes tūkstošdaļa! Diemžēl ekipāžām nevaram lepoties ar augstām vietām kopvērtējumā, jo trešajā kārtā brāļi Šici tika diskvalificēti par tehnisku nepilnību.

Ja likteņus šķiro tik netverami mirkļi kā sekundes tūkstošdaļas, tad arī inventāram jābūt maksimāli piedzītam līdz atļautā robežām — sliecēm līdz grāda desmitdaļai, svaram līdz gramam. Šosezon, tuvojoties naža asmenim, četras reizes nācies no tā ciest. Tā teikt, skola maksā naudu. Galvenais, lai nebūtu jātērējas, kad tiek kārtoti olimpiskā cikla galvenie eksāmeni. Pieaugušajiem šogad sezona vēl turpinās ar PK ceturto posmu Kalgari. Pēc trim kārtām Elīza Cauce atrodas astotajā pozīcijā, Gudramovičs/Kalniņš — devītajā, brāļi Šici un Inārs Kivlenieks — trīspadsmitajā.

Jauniori un jaunieši savu Pasaules kausu izcīņās jau aizvadījuši četras kārtas. Junioriem aiz līdera Kristera Aparjoda nākamie labākie ir Ralfs Bērziņš — devītais un Gunārs Bergs — trīspadsmitais. Savukārt juniorēm Kendija Aparjode vismaz līdz Jaunajam gadam būs septītā. Jauniešu konkurencē līdz labāko sešniekam aizsniegusies Anda Upīte, puišiem labākie ir 14. Edgars Karnītis un 15. Roberts Plūme. Savukārt ekipāžām Aksels Tupe/Kaspars Šļahota ieņem astoto pozīciju.

„Savu šāgada uzdevumu esam izpildījuši,” atzīst Latvijas jauniešu izlases galvenais treneris Aivars Kalniņš. „Pasaules kausa izcīņas pirmajos četros posmos mums vajadzēja izcīnīt iespējami augstākas vietas, lai ar pilnu komandu kvalificētos startam II Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs. Tas ir izdarīts. Uz Lillehammeri var posties Kristers Aparjods, Anda Upīte, kā arī Aksels Tupe un Kaspars Šļahota divniekā. Spēlēs tiks izcīnīti četri medaļu komplekti, arī komandu stafetē.”

Jaunatnes olimpiskajās spēlēs kamaniņnieki startēs 11. februārī. Līdz tai dienai vēl daudz ledus zem sliecēm tiks izkausēts. Tūlīt pēc Jaunā gada Eiropas junioru un jauniešu čempionātā Altenbergā, PK izcīņas Oberhofas posmā un vēl pasaules junioru čempionātā Vinterbergā.