Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Ogres zelta hokejs

Hokejisti, kā ierasts, spēlēja Ērgļu dabīgā ledus hokeja laukumā, kas šogad bija ieguvis gan kārtīgu pamatni, gan kvalitatīvus bortus. Dabīgais ledus dod priekšrocības puišiem, kuri ikdienā uz mākslīgā netiek. Tomēr uzvarai ar to bija par maz — medaļas sadalīja to skolu komandas, kuru pārstāvji trenējas hallēs. Pārsteigums gan bija — par čempioniem 24 komandu konkurencē, kuras bija sadalītas divās apakšgrupās, pirmo reizi kļuva Ogres 1. vidusskolas hokejisti.

Ogrēniešu sporta skolotājs Gatis Heidingers uzsvēra, ka dalība olimpiādē bijusi pašu puišu iniciatīva — viņi atnākuši pie skolotāja un uzstājuši, ka jābrauc uz olimpiādes cīņām! Zēni trenējas dažāda vecuma Ogres Juniora komandās. Skolas izlasē spēlēja 6. — 9. klases skolēni.

Interesanti, ka ogrēnieši visas piecas spēles uzvarēja ar 1:0. Tiesa, pusfinālā (pret Rīgas Valsts 3. ģimnāziju) un finālā (pret Rīgas Teikas vidusskolas 1. komandu) panākumi nāca grūtāk — uzvarētāju noskaidrošanai bija vajadzīgi pēcspēles metieni. Abus uzvaras vārtus guva Aksels Zeile.

Jāuzteic komandas vārtsargs Guntars Reiss, kurš Ērgļos tā arī netika pārspēts. Arī tāpēc, ka saliedēti spēlēja komandas aizsargi.

Tāpat braši cīnījās hokejisti, kam pieejams tikai dabīgais ledus. Bieži uzvaras tika gūtas tikai ar vienu, divu vārtu starpību. Tā 20. vietā ierindojās mājinieki — Ērgļu vidusskolas puiši (un vienīgā turnīra meitene Terēze Bērziņa), no kuriem neviens nav īstens hokejists, drīzāk — florbolisti. Turklāt viņiem trenēties iznāca maz, jo ziema kavējās. Kopumā turnīru zēni aizvadīja godam un otrajā spēlē tikai ar 0:1 zaudēja Teikas vidusskolas 2. komandai.

Vietējie jaunieši priecīgi par jaunajiem bortiem, labo ledu, zem kura tagad ir asfalts, nevis zeme kā agrāk, un nākamgad ir apņēmības pilni aizmirst par mājinieku viesmīlību.

 

HOKEJS

1. Ogres 1. vidusskola (Dāvids Bergmanis, Kaspars Krustiņš, Valts Putniņš, Guntars Reiss, Artūrs Riters, Reinis Štrauhs, Ralfs Vjaters, Aksels Zeile, Tomass Zeile), 2. Rīgas Teikas vidusskola 1, 3. Rīgas pilsētas Pļavnieku ģimnāzija, 4. Rīgas Valsts 3. ģimnāzija, 5.—8. Jelgavas Valsts ģimnāzija, Rīgas 64. vidusskola, Rīgas Imantas vidusskola, Rīgas Sergeja Žoltoka vidusskola