Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Pēc tā, kā vēl nav

Uz Phjončhanu februārī viņi dosies pēc tā, kā viņiem vēl nav. Pieckārtējais pasaules čempions un astoņu Pasaules kausu īpašnieks skeletonā Martins Dukurs ir tikai divkārtējs olimpiskais vicečempions. Viņa vecākais brālis Eiropas vicečempions Tomass olimpiskajās spēlēs divas reizes finišējis ceturtais, pasaules junioru eksčempione Lelde Priedulēna tajās pagaidām tikai debitējusi ar 14. vietu. Savukārt Ivo Šteinbergs gatavojas kļūt par olimpieti.

 

Visi trīs līderi sezonu sāka, dziedējot savainojumus. Pirms Jāņiem neplānotu ceļgala operāciju Austrijā nācās veikt Tomasam, izsitot viņu no ierindas gandrīz uz diviem mēnešiem. Vasarā sāpes ceļgalā sajuta arī Martins, kuru dēļ nācās koriģēt sagatavošanās posma plānu, tajā iekļaujot arī komandas fizioterapeita Edvīna Lešenkova procedūras. Augustā treniņā, gluži ikdienišķu vingrinājumu veicot, Lelde sarāva ceļgala krusteniskās saites. Operāciju tika nolemts atlikt uz pavasari, un traumas sekas līdz spēlēm censties novērst ar fizioterapijas palīdzību. 2. oktobrī, kad Siguldas trase ar pilnu jaudu sāka savu darbu ziemas režīmā, Lelde trasē devās kopā ar pārējiem.

Spēlēs startēs 20 skeletonistes — 16 pēc ranga, vēl trīs kontinentu labākās braucējas un mājiniece. Lelde pirmajā PK posmā sarežģītajā Leikplesidas trasē, kur pērn bija septītā, nostājās uz robežšķirtnes — 16. vietā (pirmajā braucienā — desmitā), toties starta sprintā bija pat labāka nekā pirms gada, sasniedzot 8.—9. rezultātu. Tātad savainojums ieskrējienam daudz netraucē. Vaina bija kļūdās trases augšdaļā un trajektoriju izvēlē. Pēc pirmā testa ar uguni jānomierinās un jāatgūst īstās braukšanas sajūtas. Par to, ka tas ir iespējams, liecina Leldes septītā vieta pērnās sezonas PK izcīņas kopvērtējumā.

Martins Dukurs šaubas par savu fizisko formu un tehnikas kvalitāti izdzēsa jau ar pirmo startu. Atšķirībā no pērnās sezonas, kad Leikplesidas trasē viņš bija spiests palikt blakus pjedestālam, šoreiz siguldietis uzvarēja abos braucienos, kļūstot arī par olimpiskās sezonas Pasaules kausa izcīņas līderi. Zīmīgi, ka kamanas lielāku paātrinājumu ieguva tieši trases lejasdaļā, lai gan īsto kaujas skeletonu Martins taupot Siguldā. Arī Tomass par slīdamību nevarēja žēloties, un izcīnītā sestā vieta liecina, ka par spīti ilgajai pauzei sagatavošanās periodā viņš jau ir tuvu savai pērnās sezonas fiziskajai formai.

Katrā ziņā kamanu sezonai sagatavots vairāk nekā iepriekš. Tikai siltā rudens dēļ ne visas jau izdevies pienācīgos apstākļos notestēt. “Bet vienmēr labākais etalons netiek aiztikts,” uz profesionālu apdomību norāda galvenais treneris un konstruktors Dainis Dukurs. “Kāpēc gan skeletonu, kas labi iet Phjončhanā, vest uz Ameriku un dauzīt pa kantainajām Leikplesidas virāžām!?” Ar svaigām idejām skeletona būvē iesaistījies bijušais bobslejists Rodžers Lodziņš. “Viņš tās turpina pilnveidot,” stāsta Dukurs. “Ļoti interesanti risinājumi, kas varētu noderēt nākotnē.”

Pagaidām par Phjončhanas olimpieti sevi var saukt vienīgi dienvidkorejietis  Sunbins Juns, kam šādas tiesības pienākas kā mājiniekam un kas Leikplesidā izcīnīja otro vietu, divu braucienu summā Martinam zaudējot tikai 0,11 sekundes. Pārējiem olimpiskā kvalifikācija beigsies janvāra vidū pēc septītā PK posma. Vīriešiem atvēlētas 30 vietas. Lai kādu no tām iegūtu arī Ivo Šteinbergs, viņam jāizkonkurē kāds no vadošo nāciju trešajiem numuriem.

 

SKELETONA SEZONA

Novembris

17.—18. PK 2. posms, Pārksitija

17.—18. EK 3., 4. posms, Vinterberga

24.—25. PK 3. posms, Vistlera

Decembris

8. PK 4. posms, Vinterberga

15. PK 5. posms, EČ, Īglsa

15.—16. EK 5., 6. posms, Laplaņa

Janvāris

4.—5.  SK 5., 6. posms, Sanktmorica

5. PK 6. posms, Altenberga

12. PK 7. posms, Sanktmorica

12. EK 7. posms, Altenberga

12.— 13. SK 7., 8. posms, Altenberga

19. PK 8. posms, Kēnigszē

19. EK 8. posms, Īglsa

26. PJČ, Sanktmorica

Februāris

15.—17. OS, Phjončhana

Saīsinājumi

OS — olimpiskās spēles

PK — Pasaules kausa izcīņa

PJČ — pasaules junioru čempionāts

SK — Starpkontinentālā kausa izcīņa

EČ — Eiropas čempionāts