Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

136 704 sportotāji 97 novados un pilsētās

Tāds ir šogad sasniegtais Olimpiskās dienas dalībnieku rekordskaits. Šis Latvijas Olimpiskās komitejas tradicionāli rīkotais pasākums, kas šogad ievadīja Eiropas sporta nedēļu, tika organizēts 563 norises vietās visā valstī.

Kā parasti centrālais pasākums risinājās Rīgas Hanzas vidusskolas sporta laukumā, kur kopīgā rīta vingrošanā šāgada kompleksa autores Ineses Ļubinskas vadībā piedalījās vairāk nekā 1000 skolēnu no dažādām galvaspilsētas mācību iestādēm. LOK karogu mastā pacēla Olimpiskās dienas vēstnesis — olimpietis bobslejists Oskars Ķibermanis, kurš, protams, pēc tam arī pats stājās vingrotāju ierindā. Kopā ar skolēniem Olimpiskajai dienai iesildījās arī basketbola kluba VEF Rīga spēlētāji. Pēc tam risinājās 3×3 basketbola turnīrs skolu komandām, kā arī dažādas stafešu sacensības.

“Starptautiskā Olimpiskā komiteja, atzīmējot savu dzimšanas dienu, aicina visu valstu nacionālās olimpiskās komitejas organizēt Olimpisko dienu, popularizējot olimpiskās vērtības — draudzību, cieņu un izcilību,” pasākuma izcelsmi atgādināja LOK ģenerālsekretārs un olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers. “Latvijā šāgada Olimpiskās dienas devīze bija Vingro svaigā gaisā!, atgādinot pasākuma dalībniekiem par iespējām sportot brīvā dabā.” Vienlaikus ar sporta aktivitātēm izglītības iestāžu audzēkņi piedalījās foto, zīmējumu un eseju konkursos.

Pērn Olimpiskā diena pulcēja 123 353 dalībniekus 531 norises vietā visā Latvijā.

 

Autori: Mārtiņš Mālmeisters