Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Minam apkārt Rīgai!

Vietā starp K. Barona un A. Čaka ielu, kur kādreiz atradās ASK, vēlāk — LU stadions un nesen bija iecerēts būvēt grandiozu Futbola Māju, un kas tagad izveidota par Rīgas Centra sporta kvartālu, Eiropas sporta nedēļas laikā tika sasniegts jaunās Velosolutions trases pirmrekords. Trijās stundās kopīgi tika veikti 116,5 km jeb attālums, kas vienāds ar Rīgas robežas perimetru.

Akcijā Minam apkārt Rīgai! bija gaidīts ikviens interesents ar dažādiem braucamajiem — velosipēdiem, skeitborda dēļiem, skrituļslidām un citiem rīkiem. Velotrase ir 310 m gara, attiecīgi pasākuma dalībniekiem bija jāveic 374 apļi, lai nobrauktu attālumu, kas ir vienāds ar Rīgas perimetru. Pasākuma laikā bija iespējams uz kartes sekot līdzi, cik liels attālums jau nobraukts un cik vēl jāmēro.

“Prieks un gandarījums par katru, kurš piedalās un brauc — jauns vai vecs, mazs vai liels, māk vai nemāk —, un, ja krīt, tad ceļas un vienīgi ar smaidu,” atzina Kaspars Alksnis, Velosolutions Baltics pārstāvis un pasākuma rīkotājs.

Šī sarežģītas konfigurācijas asfaltētā velotrase 3000 kvadrātmetru platībā atvērta vien pāris nedēļas, taču jau kļuvusi par rīdzinieku iecienītu atpūtas vietu, jo to iespējams izmantot ar dažādiem pārvietošanās līdzekļiem — BMX, kalnu vai pilsētas velosipēdiem, longbordiem, skrituļslidām, skeitbordiem un skrejriteņiem.

Līdzīga velotrase 1. septembrī tika atklāta pie Rīgas Pļavnieku pamatskolas. Projektus īstenojis uzņēmums Velosolutions.lv, kas uzbūvējis asfaltētas velotrases arī Daugavpilī, Pērnavā un Cēsīs.