Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 331 Olimpiāde

Vienmēr svaigā gaisā

Sports nepieder tikai lielpilsētu laukumiem vai novadu centriem. Tikpat lielā mērā tas nepieciešams arī ciemiem, mazpilsētām un nomalēm ar savu īpašo šarmu. Šo patiesību Olimpiskās dienas novakarē akcentēja biedrība Attīstībai un nākotnei, projekta Sporto visi ietvaros ar Swedbank atbalstu pie Jaunciema pamatskolas atklājot īpaši funkcionālu vingrošanas staciju.

Šī brīvdabas sporta iekārta patiesi ir unikāla, jo ļoti kompaktā, aplī izkārtotā teritorijā desmit personām vienlaikus ļauj izpildīt desmit dažādus vingrojumus. Turklāt treneris tiem visiem var ērti sekot, ikvienam sniedzot padomu vai citādu palīdzību. “Šajā stacijā var stiprināt itin visas ķermeņa muskuļu grupas, no kāju pēdām sākot un ar kaklu beidzot,” norāda projekta Sporto visi vadītājs, ielu vingrotājs un mūziķis Kaspars Zlidnis. Pateicoties inženiera Alekseja Homutinina izpratnei, Sporto visi idejas materiālā perfekti īstenojis viņa vadītais Daugavpils uzņēmums Element Fitness. Ar Swedbank atbalstu šādas stacijas ierīkotas arī Garkalnē, Salacgrīvā un Jēkabpilī.

Priežu ieskautā omulīgā pļaviņā pie Jaunciema pamatskolas vingrošanas stacijas atklāšanu ar sajūsmu sagaidīja ne tikai kupls pulks vietējo bērnu un jauniešu, bet arī vairāki itin stalti vīri un sievas. Izrādās, tur jau darbojas vietējais vingrotāju klubiņš New Village Workout, kura pārstāvis Rūdolfs Abiļevs, kam ir pat fitnesa trenera sertifikāts, aicināja visus otrdienās un ceturtdienās pusastoņos vakarā uz kopīgām bezmaksas vingrošanas nodarbībām.

Pirmie jaunās iekārtas iespējas demonstrēja projekta autori Kaspars Zlidnis un Gatis Vanags, uzsverot, ka tā piemērota visiem vecumiem, dzimumiem un cilvēkiem ar dažādiem sagatavotības līmeņiem. Viņu teikto nekavējoties praksē sāka pārbaudīt olimpiskie šķēpmetēji Līna Mūze un Zigismunds Sirmais, kuriem tūlīt pievienojās Jaunciema jaunā paaudze.

Tā Olimpiskās dienas devīze Vingro svaigā gaisā! tika īstenota Jaunciemā.