Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Peldējumā uz Sočiem?

Rīgas roņu kērlingisti — Ainārs Gulbis, Ritvars Gulbis, Aivars Avotiņš, Normunds Šaršūns — septīto reizi kļuvuši par Latvijas čempioniem. Decembrī Maskavā viņi debitēs Eiropas čempionāta elites divīzijā, par tuvāko mērķi izvirzot izcīnīt ceļazīmes uz pasaules čempionātu un krāt ranga punktus dalībai Soču olimpiskajās spēlēs.

Rīgas roņiem, kam šīs ir piektās čempionu medaļas pēc kārtas, valsts meistarsacīkšu spēlēs gandrīz divus gadus izdevās palikt nepārspētiem. 23 uzvaru sēriju pārtrauca nākamie bronzas medaļu ieguvēji, kuri čempionus pārspēja ar 7:4. Vairāk šādus starpgadījumus roņu kvartets nepieļāva.
„Nenoliegšu, ka starptautiskajā arēnā, izejot uz ledus Latvijas izlases formās, adrenalīna deva un koncentrācija ir daudz lielāka,” atzīst čempionu kapteinis Ritvars Gulbis. „Tomēr arī komandām Latvijā ir ievērojams progress, kas saistīts ar regulāriem treniņiem Kērlinga hallē. Mūsu kērlingistu tehniskais brāķis ir būtiski mazinājies. Vienīgo zaudējumu piedzīvojām mačā pret Junkeru, kas tajā spēlē demonstrēja ļoti labu sniegumu. Tas tiešām bija augstas klases kērlings, jo arī Rīgas roņi nespēlēja slikti…”
„Eiropas čempionātā Maskavā minimālais mērķis būs nosargāt vietu A divīzijā, maksimālais — vieta labāko septiņniekā, lai iegūtu ceļazīmi uz 2012. gada pasaules čempionātu,” vērtē Gulbis. „Ja izdodas iekļūt pasaules čempionātu apritē, tad tiek iegūti punkti olimpiskajā rangā. Šādu uzdevumu īstenošanā bez pieredzējušu speciālistu palīdzības neiztikt, tādēļ pašlaik norit sarunas par sadarbību ar kādu skotu kērlinga meistaru. Ja varētu ar treneri parakstīt profesionālu līgumu, tad viss būtu vienkāršāk, taču pašreiz mēs varētu segt tikai izdevumus par ceļu un uzturēšanos turnīros. Līdz šim Rīgas roņiem lielāko finansiālo atbalstu nodrošinājušas privātās firmas Zviedru diski un Bazalts, saistībā ar Soču olimpiskajām spēlēm pamazām mēģināsim pretendēt arī uz valsts atbalstu. Protams, apzināmies, ka vispirms nepieciešami augstvērtīgi rezultāti.”
Rīgas roņu pašreizējais kvartets spēlē kopā jau kopš 2006. gada. Par to, vai viņi nav apnikuši cits citam, Gulbis saka: „Lomu sadalījums komandā nereti ir mainījies, jo visa dzīve nesastāv tikai no kērlinga. Līdz balsošanai gan vēl ne reizi neesam nonākuši, taču diskusijas ir bijušas, jo katram spēlētājam ir atšķirīgs skatījums uz kērlingu. Beigu beigās tomēr kopsaucējs tiek atrasts.”
Rīgas roņi kā Latvijas izlase kopš 2003. gada jau sešas reizes startējusi Eiropas čempionātos. Sportiskā karjera atstāj iespaidu uz darbu un ģimeni.
„Daudzas lietas esmu pakārtojis kērlingam,” atklāj Gulbis. „Bijuši labi darba piedāvājumi ārzemēs, taču esmu atteicis, jo tad nāktos ne tikai pamest dzimto valsti, bet arī kērlingu. Līdzīgas dilemmas starp darbu, ģimeni un kērlingu risina arī pārējie komandas biedri. Turpmākais progress un iespējamā kvalificēšanas pasaules čempionātam var radīt vēl lielākas problēmas. Pārbaudes turnīriem un startam Eiropas čempionātā pietiek ar kalendāra atvaļinājumu, vēl vienu apmēram 10 dienu ilgu pasaules čempionāta turnīru darba devēji varētu arī nesaprast. Nāktos meklēt papildu finansējumu, lai varētu doties bezalgas atvaļinājumā. Laiks kērlingam un finansējums būs cieši saistīts ar mūsu komandas turpmāko progresu. Ar to rēķināmies!”
Renārs BUIVIDS

Latvijas čempionāta fināli
Vīrieši
Par 1. vietu
Rīgas roņi — Ondulat B 8:5 (2:0, 0:1, 0:0, 1:0, 0:1, 3:0, 0:2, 2:0, 0:1)
Par 3. vietu
Junkers — Hanza nekustamie īpašumi 9:3 (1:0, 0:2, 2:0, 1:0, 1:0, 1:0, 0:1, 3:0)
Sievietes
Par 1. vietu
Nicoll — Vivat 6:5 (1:0, 0:0, 2:0, 1:0, 0:2, 0:1, 1:0, 1:0, 0:1, 0:1)
Par 3. vietu
Milk — Ledenes 7:4 (0:0, 0:2, 2:0, 2:0, 1:0, 0:1, 1:0, 0:1, 1:0)

Latvijas čempionāta kopvērtējums
Vīrieši
1. Rīgas roņi (Ainārs Gulbis, Ritvars Gulbis, Aivars Avotiņš, Normunds Šaršūns). 2. Ondulat B (Aivars Purmalis, Ansis Regža, Edgars Mucenieks, Renārs Freidensons). 3. Junkers (Kārlis Smilga, Jānis Laizāns, Artis Zentelis, Roberts Krusts, Jānis Klīve). 4. Hanza nekustamie īpašumi. 5. Force. 6. Storm. 7. Vectēvi.
Sievietes
1. Nicoll (Vineta Smilga, Anete Zābere, Dace Regža, Evita Regža, Dace Pastare). 2. Vivat (Ineta Mača, Rasa Lubarte, Elēna Kāpostiņa, Ieva Rudzīte). 3. Milk (Maija Prozoroviča, Līga Caune, Kitija Zaķe, Iluta Linde). 4. Ledenes. 5. Zebiekstes. 6. Respect.