Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Uz olimpiskās kvalifikācijas sliekšņa

Biatlonā sācies ilgs un mokošs komandas atjaunošanas process, kurā varam cerēt tikai uz individuāliem zibšņiem kā pērnziem, kad Andrejs Rastorgujevs finišēja ceturtais Eiropas čempionātā un Edgars Piksons izcīnīja astoto vietu pasaules meistarsacīkstēs. Bet to, ka latvieši stafetē līdz pēdējam posmam cīnītos par vietu labāko sešniekā (vēl viens šāgada pasaules čempionāta pārsteigums), gan diezin vai tik drīz pieredzēsim. Mums tik spiedīgā situācijā biatlonā jau šoziem notiks pirmā no divām vētīšanām startam Soču olimpiskajās spēlēs.

 

Bet stafetes dāmu komandas mums Pasaules kausu seriālā šoziem nebūs. Teorētiska iespēja gan ir tādu izveidot pasaules čempionātam Rūpoldingā, kam kvalificēties vieglāk un kas būs sezonas galvenais mačs. Valsts vieta šīs un nākamās (2013. gada) ziemas pasaules čempionātu nāciju vērtējumā noteiks dalībnieku skaitu Sočos. Mūsu kungi pērnsezon vēl noturējās labāko divdesmitniekā, kas olimpiskajās spēlēs ļautu startēt tāpat kā līdz šim — ar četriem dalībniekiem vienā disciplīnā, bet dāmas šo izredzēto ložu jau pameta.

Vēl nesen šķita, ka vismaz līdz jaunajam gadam PK posmos latvietes vispār neredzēsim, jo Madara Līduma, vienīgā, kura šīm sacensībām bija kvalificējusies, paziņoja, ka šoziem dzīvošot bez biatlona.

Pēdējā brīdī Starptautiskā biatlona federācija (IBU) mainīja noteikumus, nosakot, ka startam PK pirmajā trimestrī tiks pielaisti arī tie jaunie atlēti, kas sekmīgi startējuši iepriekšējā pasaules junioru čempionātā. Tā Estersundā, Hohfilcenē un Anesī ļoti nopietnā konkurencē rūdīsies Anete Brice un Baiba Bendika, kas arī nākamgad vēl varēs startēt pasaules junioru čempionātā.

Žannai Juškānei par atgriešanos PK apritē, kas tagad būs iespējama tikai katra trimestra sākumā (respektīvi 2. janvārī vai 1. februārī), nevis tūlīt pēc kvalifikācijas normu izpildes (pamatideja — nezaudēt vairāk par 15 procentiem pirmo triju vietu ieguvēju vidējam rezultātam) cīnīsies IBU kausu seriālā. Tajā savas spējas pārbaudīs arī juniore Inga Paškovska. Iespējams, ka pēc veselības problēmām biatlonā sāks atgriezties Gerda Krūmiņa.

Par Edgara Piksona un Andreja Rastorgujeva ambīcijām šaubu nav, bet Ilmārs Bricis, šķiet, vairāk domā par spožu atvadu maču. Iespējams, viņu redzēsim PK otrajā kārtā Hohfilcenē. Vēl jaunās sezonas pirmajam PK trimestrim kvalificējās Jānis Bērziņš, kurš atgūstas no ieilgušām kaitēm. Caur junioru logu PK iekļuvuši arī Rolands Pužulis un Mārcis Paeglītis. Paredzams, ka abi kopā ar Piksonu un Rastorgujevu startēs jau Estersundā. Bet, kāds būs mūsu komandas sastāvs sezonas pirmajā stafetē 11. decembrī Hohfilcenē, to nevar pateikt neviens. Savukārt nedēļu vēlāk Anesī būs jāstartē jauktajā stafetē, kas tagad ir sevišķi būtiska, jo kļuvusi par olimpisko disciplīnu. Tai, šķiet, resursu mums vajadzētu pietikt.

IBU kausu sietā sijāsies Toms Praulītis, kas pērn jau paostīja lielo vīru pulveri, un Artūrs Koļesņikovs. Savas nacionālās atlases sacensības vēl šogad būs jāizcīna tiem, kas pretendentē uz Latvijai gūtajām trim vietām (diviem puišiem, vienai meitenei) pirmajās Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Insbrukā.

PASAULES KAUSA IZCĪŅA

1. posms Estersunda (Zviedrija) 28.11.—04.12.

2. posms Hohfilcene (Austrija) 07.12.—11.12.

3. posms Anesī (Francija) 13.12.—18.12.

4. posms Oberhofa (Vācija) 02.01.—08.01.

5. posms Nove Mesto (Čehija) 09.01.—15.01.

6. posms Antholca (Itālija) 16.01.—22.01.

7. posms Holmenkollena (Norvēģija) 01.02.—05.02.

8. posms Kontiolahti (Somija) 08.02.—12.02.

9. posms Hantimansijska (Krievija) 13.03.—18.03.

Pasaules čempionāts Rūpoldinga (Vācija) 29.02.—11.03.

Pasaules jauniešu un junioru čempionāts Kontiolahti (Somija) 20.02.—26.02.

Pirmās Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles Insbruka (Austrija) 13.01.—22.01.