Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Plati kā futbola vārti

Paveikts šķietami neiespējamais. Artura Vaidera reportāžas, kas gandrīz ceturtdaļgadsimta garumā rakstītas no un par 12 olimpiskajām spēlēm un kas nereti saistītas ar ļoti konkrētu kontekstu, apvienotas divās – ziemas un vasaras olimpiskajās dienasgrāmatās, kas lasāmas kā vienots darbs. Par to liels paldies sastādītājiem.

”Artura olimpiskās ziņas un redzējumus tiku lasījis laikrakstā Diena jau no 1992. gada,” abu sējumu pēcvārdā raksta Egils Līcītis. “Kā jau parasti, dzirkstošā, asprātīgā un atsperīgā stāstījumā, cenšoties atrast vienreizīgo, ietriept sulīgas detaļas, piebilst ko īpašu, pateikt ko jaunu. Ar lasītājiem gardēžiem speciāli pietaupītiem epitetiem un salīdzinājumiem, kas plati kā futbola vārti. Nu – meistarklase. Lai radītu dzīvu lasāmgabalu, tā vien likās, ka Arturs, ar zīmuli, bloknotu un datoru ekipēts, paskrējis, paairējies, paslēpojis un lecis līdzi mūsu olimpiešiem.”

Septiņas — ziemas, piecas — vasaras spēles. “Vaidera dienasgrāmatās laiks atkal atdzīvojas,” raksta izdevējs. “Viņa rakstītais lasāms kā aizraujošs romāns — te ir galvenie varoņi, intriga, cīņa, zaudējumi un arī uzvaras. Viss ir reāls, nekas nav izdomāts. Sasniegums ir panākams ar milzu darbu un veiksmes piedevu. Un tas iedvesmo.”

Dainis Caune
Dainis Caune