Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Ērgļos norisināsies 21. Latvijas Skolu ziemas olimpiskais festivāls

21. Latvijas Skolu ziemas olimpiskais festivāls norisināsies no 2017. gada 3. līdz 4. februārim. Tajā tiks noskaidroti labākie sportisti individuālajā, komandu un skolu vērtējumā. Festivālā aicināts piedalīties ikviens Latvijas skolēns vecumā no 10 līdz 19 gadiem, lai izaicinātu sevi un savus vienaudžus dažādās ziemas sporta disciplīnās.

"Šīm kompleksajām sporta sacensībām skolēniem ir vairāk nekā 20 gadu tradīcijas, ko aizsākusi Latvijas Olimpiskā komiteja,” stāsta Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) prezidents Einars Fogelis. “Festivāls ir iespēja būt kopā ne tikai tiem, kas trenējas, lai gūtu sasniegumus augstas klases sportā, bet visiem, kas ziemā ir gatavi kāpt uz slēpēm, slidām, sniegadēļiem un ne tikai. Esam gandarīti par lielo atsaucību pašvaldībām un skolām, jo vairāk tādēļ, ka, pārstāvot savu skolu, skolēniem veidojas spēcīgs komandas gars."

Latvijas Skolu ziemas olimpiskā festivāla mērķis ir popularizēt ziemas sporta veidus, sekmēt jaunatnes sporta attīstību Latvijā, veicināt vispārizglītojošo skolu un vietējo pašvaldību iesaistīšanos jaunatnes sporta aktivitātēs un motivēt tās atbalstīt jaunatnes sportu.

Festivāls ir balstīts uz olimpiskajām vērtībām, godīgu cīņu un draudzību. Plānots, ka tā dalībnieki sacentīsies septiņos dažādos sporta veidos: distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, snovbordā, hokejā, kamaniņu sportā, slidošanā un biatlonā. Festivāla dalībniekus sagaida ne tikai aktīvas sporta aktivitātes, bet arī krāšņa atklāšanas un noslēguma ceremonija.

Festivāla organizatorisko vadību nodrošina Latvijas Sporta federāciju padome sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju, Ērgļu novada pašvaldību un sporta veidu federācijām.

No 2017. gada 16. janvāra līdz 31. janvārim mājaslapā http://lsfp.lv/festivals/jaunumi_festivals būs iespējams pieteikties dalībai festivālā. Par dalībnieku pieteikšanu sacensībām atbildīga Latvijas vispārizglītojošo mācību iestāžu un arodvidusskolu vadība.

Autori: Līga Vanaga