Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 316 Olimpiāde

Galvenais — droši cīnīties!

Tā jau ir tradīcija — rīkot mūsu olimpiskās komandas pavadīšanu uz spēlēm pie kāda Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsponsora. Šoreiz Latvijas valsts meži uz savas biroja ēkas terases olimpiešiem ļāva uztvert atbalstītāju dāvāto enerģiju un vēlējumus, kā arī mazliet iejusties Dienvidamerikas ritmos. Valsts prezidents Raimonds Vējonis atgādināja Kubertēna teikto, ka dzīvē svarīgākais nav triumfs, bet cīņa: Galvenais nav uzvarēt, bet droši cīnīties. Mums Latvijā svarīgi, lai jūs cīnītos, lai jums būtu cīņasspars. Tas arī dos labus rezultātus.”

 

Uzrunājot olimpiešus, Valsts prezidents Raimonds Vējonis teica: „Katru olimpisko spēļu rīkotājiem nācies pārvarēt dažādus šķēršļus — ekonomiskos, politiskos, sociālos… Sengrieķu princips, ka spēļu laikā jāvalda mieram, ir ļoti aktuāls arī mūsdienās. Jūs esat sasnieguši ļoti labus rezultātus un pārstāvēsiet mūsu valsti. Jebkuram sasniegumam pamatā ir ne tikai talants. Jo talants, izcilība ir jāizkopj. Tā jāveido neatlaidīgā ikdienas darbā. Jābūt mērķim un bieži, ejot uz to, jāpārvar sevi. Jūs esat to izdarījuši. Paldies jums par to! Liels paldies treneriem un ģimenēm!”

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis: „Šīs spēles visā pasaulē tiek gaidītas gan ar priecīgu satraukumu, gan ar nelielām bažām par dažādiem riskiem. Mūsu sportisti un treneri šiem startiem gatavojušies gadiem ilgi… Mēs izmantojam šo iespēju, lai pateiktu paldies 33 sportistu vārdā, kas startēs 12 sporta veidos. Tas bijis iespējams, pateicoties gan valsts budžeta finansējumam, gan pašvaldību ieguldījumam, gan arī pateicoties mūsu ilggadējiem ģenerālsponsoriem — Latvijas valsts mežiem, Latvijas Mobilajam Telefonam, ilggadējiem sponsoriem — Latvijas Gāzei un Swedbank, kā arī 4F, mūsu sadarbības partneriem — Latvenergo, Latvijas dzelzceļam, SIA Moller Auto Krasta un daudziem citiem labvēļiem. Un, protams, liels paldies treneriem un sportistu ģimenēm!