Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Grandiozs trešās sezonas fināls

Ar finālsacensībām Zemgales Olimpiskajā centrā Jelgavā noslēdzās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) rīkotā projekta Sporto visa klase trešā sezona. Visa šī mācību gada garumā 130 3., 4. un 5. klases no visas Latvijas sportoja piecas reizes nedēļā, sešas labākās trīs vecumu grupās no katra reģiona tikās projekta finālsacensībās.

„Šis ir bijis neaizmirstams piedzīvojums daudziem skolēniem visa mācību gada garumā, tādēļ vēlos pateikties visiem dalībniekiem, pedagogiem un vecākiem par atbalstu un vēlmi sportot piecas reizes nedēļā. Esam ieguvuši plašu atbalstu, jo projekts Sporto visa klase ir interesants, radošs un pozitīvs pasākums, kas nostiprina bērnu veselību, uzlabo stāju, sniedz iemaņas strādāt komandā un motivāciju nodarboties ar fiziskām aktivitātēm,” uzskata projekta idejas autors un LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. „Vērojot finālsacensības, nevienu brīdi mūs nepameta sajūta, ka sekojam līdzi lielām sporta sacensībām, kas aizrauj to dalībniekus un skatītājus. Paldies visiem dalībniekiem, un tiekamies projekta ceturtajā sezonā, kurā piedalīsies jau gandrīz 6000 sportot gribētāju. Šogad projektā piedalījās vairāk nekā 3000 bērnu, tātad nākamgad būs teju divreiz vairāk dalībnieku.”

KĀ NOTEICA ČEMPIONUS

Lai noskaidrotu finālsacensību dalībnieces trijās vecumu grupās, projekta gaitā dalībniekiem bija jāveic vispārējās fiziskās sagatavotības testi, atlases sacensības stafetēs, labais darbs ar moto Visi kopā mēs to varam!, kā arī tika vērtētas skolēnu sekmes.

Finālsacensību dalībniekiem bija jāpierāda sevi gan stafešu sacensībās, gan zināšanu konkursā par olimpisko kustību, gan arī aktīvi jāatbalsta savi pedagogi, kuriem bija nozīmīga loma uzvaras kaldināšanā. Tāpat visas dienas garumā sacensību dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar Zemessardzes sarūpēto iespaidīgo armijas tehniku, ieročiem un citu ekipējumu.

Uzvarētājus noteica, vērtējot gan skolēnu sekmes, draudzības sacensību rezultātus, kā arī finālsacensībās paveikto.

KAD SIRSNIŅAS SĀK DREBĒT

„Kad sapratām, ka esam trijniekā, sirsniņas jau sāka drebēt, bet to, ka uzvarēsim, gan nedomājām,” sacīja Rīgas 41. vidusskolas sporta skolotāja Tija Tripāne, kuras audzēkņi uzvarēja trešo klašu grupā. „Sajūtas ir fantastiskas, un bērni ir bezgala priecīgi. Šis gads izgaisinājis jebkādas šaubas par projekta lietderību. Projektā piedalās visa klase, un tas bērnus ļoti motivē. Turklāt svarīgas ir arī mācības, sadarbība, kolektīvais gars un rūpes citam par citu. Piemēram, ziemā cits citu uzpasēja — paši bērni neļāva iet bez cimdiem un cepurēm, skolotājiem nemaz neko nevajadzēja teikt.”

Jūrmalas sākumskolas Taurenītis sporta skolotājs Mārtiņš Liepa izteicās, ka projekts ar katru gadu aug, kļūst plašāks, un šajā laikā klase ir ļoti mainījusies — bērni ir kļuvuši pieaugušāki, vienotāki un disciplinētāki, salīdzinot ar citām skolas klasēm. „Priekšsacīkstēs mūsu bērniem veicās ļoti labi, tāpēc arī augusi pārliecība un uzvara finālsacensībās mums nav pārsteigums,” atzina Mārtiņš Liepa. „Bijām labi sagatavojušies. Protams, satraukums bērniem bija, bet tāpēc līdzās esam mēs, kuru uzdevums ir uzmundrināt un mazināt satraukumu.”

„Vēl 3. klasē katrs bija par sevi, bet tagad var redzēt komandas garu, un tas ir atmaksājies — esam uzvarējuši finālsacensībās!” priecājās Jelgavas 4. vidusskolas sporta skolotāja Nataļja Gorškova. „Mēs esam vienota komanda — daudz kur piedalāmies, braucam pārgājienos un ekskursijās. Mūsu klase un parastā klase ir kā diena pret nakti.”

Bez kausiem, medaļām un diplomiem, 3. un 4. klašu uzvarētāji balvās saņēma arī vienas dienas ekskursiju uz Tartu zinātnes centru Ahhaa, bet labākie 5. klašu grupā dosies uz Latvijas un Polijas pārbaudes spēli basketbolā. Tāpat visām 5. klasēm būs iespēja piedalīties Jaunsargu nometnē. Visas klases, kuras bija iekļuvušas finālsacensībās, Latvijas Olimpiskā komiteja nākamajā mācību gadā nodrošinās arī ar ekipējumu.

NĀKAMĀS SEZONAS VĒRIENS

Sporto visa klaseturpināsies arī 2017./2018. mācību gadā, un projekta ceturtajā sezonā, kas sāksies šāgada rudenī, iesaistīsies jaunas 112 3. klases no visas Latvijas. Tas nozīmē, ka projekta 3., 4., 5. un 6. klašu grupās piecas reizes nedēļā sportos kopumā 235 klases no visas Latvijas jeb gandrīz 6000 dalībnieku. 3. klašu grupā apstiprinātas 112 klases, 4. klašu grupā dalību projektā turpinās 81 klase, 5. klašu grupā 37 klases, savukārt 6. klašu grupā piecas reizes nedēļā sportos 6 projekta pilotklases.

Notikusi arī oficiālā projekta ekipējuma un inventāra izloze, kurā noskaidrotas tās 3. klases, kuras saņems ekipējuma un inventāra komplektus — 6 pilnos ekipējuma komplektus, 18 nepilnos ekipējuma komplektus, kā arī 30 futbola bumbu komplektus.

Projektā Sporto visa klase dalībnieki piedalās bez maksas, tas paredz iesaistīto skolu 3., 4., 5. un 6. klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodiku.

Mērķis ir palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, izstrādājot projekta metodiskās programmas 3.—6. klašu grupai un četru mācību gadu laikā mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, sniedzot motivāciju nodarboties ar sportu.

Projekts Sporto visa klase paredz trīs fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

¾   stājas uzlabošana un vispārējā fiziskā sagatavotība;

¾   futbola iemaņu apguve;

¾   peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā.

Projektu organizē LOK sadarbībā ar Olimpisko Solidaritāti, pašvaldībām un Latvijas Futbola federāciju, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija un Aizsardzības ministrija, LOK ģenerālsponsors Latvijas Mobilais Telefons, LOK partneris LDz Cargo un sporta preču veikals tīkls SIA Sportland.

UZVARĒTĀJI

3. klašu grupa

1. Rīgas 41. vidusskolas 3.a klase — 42,5 punkti

2. Mārupes vidusskolas 3.c klase — 34 punkti

3. Ogres sākumskolas 3.a klase — 32 punkti

4. Limbažu sākumskolas 3.a klase — 31 punkts

5. Aizkraukles novada vidusskolas 3.b klase — 30,5 punkti

6. Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolas 3.klase — 19 punkti

4. klašu grupa

1. Jūrmalas sākumskolas Taurenītis 4. klase — 53 punkti

2. Krimuldas vidusskolas 4. klase — 32 punkti

3. Ķekavas vidusskolas 4.b klase — 31 punkts (labāk veicās stafetēs)

3. Daugavpils 3. vidusskolas 4.a klase — 31 punkts

5. Ādažu vidusskolas 4.g klase — 24 punkti

6. Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas 4.a klase — 18 punkti

5. klašu grupa(projekta 6 pilotklases)

1.    Jelgavas 4. vidusskolas 5.c klase — 87,5 punkti

2.    Rīgas Hanzas vidusskolas 5.a klase — 78,5 punkti

3.    Liepājas 8. vidusskolas 5.a klase — 70,5 punkti

4.    Ventspils 4. vidusskolas 5.b klase — 68,5 punkti

5.    Daugavpils 3. vidusskolas 5.b klase — 54,5 punkti

Valmieras Pārgaujas sākumskolas 5.d klase — 54,5 punkti

Autori: Mārtiņš Mālmeisters