Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Apskaužamie siguldieši

30 gadus pēc Kamaniņu un bobsleja trases uzcelšanas Siguldā ekspluatācijā nodots nākamais vērienīgais būvniecības objekts — Siguldas Sporta centrs, kura izmaksas pārsniedz vairāk nekā astoņus miljonus eiro, no kuriem 2 918 133 eiro iedalījusi Izglītības un zinātnes ministrija. Pārējais — pašvaldības varējums.

Neapšaubāmi šīs būves tapšanu zināmā mērā inspirējusi arī Kamaniņu un bobsleja trase, jo līdz šim komandām, kas tajā ieradās gatavoties ziemas sezonai, sprinta celiņš telpās, kvalitatīva smagatlētikas zāle vai peldbaseins bija jāmeklē Rīgā vai Mālpilī. Jaunā Sporta centra direktors Juris Dzenis gan uzsver, ka “šī bāze, kas galvenokārt būvēta par siguldiešu naudu, vispirms paredzēta pašiem siguldiešiem”.

Gandrīz 7000 kvadrātmetros izvietoti pieci dažādi objekti. Multifunkcionālajā sporta zālē (izbīdāmas tribīnes 200 sēdvietām) iespējams trenēties un rīkot sacensības sporta spēlēs, un tajā jau noticis volejbola turnīrs, kā arī Latvijas apvienotās badmintona līgas sezonas pēdējā posma sacensības. Šajā zālē sporta stundas tagad aizvada blakus esošās Pilsētas vidusskolas skolēni.

Pagaidām vispieprasītākās ir peldēšanas nodarbības gan 25 metru baseinā (četri celiņi), gan peldētapmācības baseinā. Tos jau izmanto apmēram 2000 bērnu no visām novada skolām. Savu programmu uzsākusi īstenot arī Siguldas sporta skola. Turpat atrodas arī ūdens atrakciju un atpūtas parks ar saunām, pirtīm un hidromasāžas iekārtām.

Vieglatlētikas treniņiem iekštelpās izbūvēts 100 m garš Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas prasībām atbilstošs skrejceļš, kā arī tāllēkšanas sektors.

Trenažieru jeb Spēka zālē izvietoti vairāk nekā 30 dažādi trenažieri, arī iekārtas, kas piemērotas cilvēkiem ar kustību traucējumiem vai kam nepieciešama sirds rehabilitācija un fiziskā terapija. Ir arī atsevišķa svarcelšanas zāle ar attiecīgo aprīkojumu.

“Mēs radām sportistu Siguldu!” lepojas siguldieši. Un viņus par to var tikai apskaust.