Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Interaktīva mobilā aplikācija Olimpisma ABC

Atzīmējot Latvijas simtgadi, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) ikvienam interesentam piedāvā mūsdienīgu veidu, kā iepazīties ar olimpiskajām vērtībām, vēsturi, Latvijas sportistu biogrāfijām un rezultātiem olimpiskajās spēlēs, prezentējot mobilo aplikāciju Olimpisma ABC.

“Mūsdienu laikmetā bez modernajām tehnoloģijām iztikt nevar un dažādas mobilās aplikācijas ir kļuvušas par ikdienas sastāvdaļu,” atzīst LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Mobilā aplikācija Olimpisma ABC ir mūsu, Latvijas Olimpiskās komitejas, dāvana ikvienam interesentam Latvijas simtgadē. Tā kalpos par mūsdienīgu un atraktīvu zināšanu apguves veidu par olimpisko kustību un tās vēsturi, vienlaikus veicinot olimpisko vērtību un sporta popularizēšanu Latvijas jauniešu vidū.”

Aplikācija sevī ietver informāciju un faktus par olimpisko sporta veidu vēsturi, kā arī visu Latvijas olimpiešu biogrāfijas un sasniegumus olimpiskajās spēlēs, sākot ar V olimpiādes spēlēm Stokholmā 1912. gadā līdz pat Phjončhanas ziemas olimpiskajām spēlēm 2018. gadā.

Aplikācija nav tikai informācijas iegūšanas kanāls. Ikvienam jau šobrīd ir iespēja pārbaudīt arī savas zināšanas par olimpisko kustību, olimpiskajām spēlēm un Latvijas sportistiem dažādos interaktīvos testos, kā arī tikt pie vērtīgām balvām, piedaloties konkursos.

Drukas versijā pirmo reizi Olimpiskā ABC tika izdota 1998. gadā, bet atjauninājumu tā piedzīvoja 2008. gadā. Kopš pēdējā izdevuma ir pagājuši vairāk kā desmit gadi, līdz ar to jaunā aplikācija piedāvā arī aktuālāko informāciju par olimpisko kustību pasaulē un Latvijā. Aplikācijas saturs regulāri tiks papildināts ar jaunāko informāciju, kā arī jauniem testiem un konkursiem.

Mobilo aplikāciju Olimpisma ABC bez maksas ir iespējams lejupielādēt viedveikalos App Store un Google Play.

Aplikācija tapusi sadarbībā ar WB Group un Olimpiskās solidaritātes un Eiropas Olimpiskās komitejas finansiālu atbalstu.

Mārtiņš Mālmeisters
Mārtiņš Mālmeisters