Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 344 Partneris

Jumts sapnim

Par savu pārdoto Kurzemes mežu naudu viņš varētu uzcelt elegantu trīsstāvu vasarnīcu Jūrmalā, bet viņš Rīgas Mežciemā nopērk pamestu siltuma mezgla ēku, kuru pārbūvē par cīņas sporta internātu. Ideju, kuru visai nesen sāka realizēt dažas pašvaldības, Visvaldis Freidenfelds lielā mērā īstenojis privāti, piesaistot vairākus sponsorus un nobeiguma fāzē — arī valsts budžeta līdzekļus. To varētu saukt arī par privātās partnerības paraugu.

Faktiski šāds jauno sportistu internāts sāka funkcionēt jau tūlīt pēc V. Freidenfelda brīvās cīņas kluba dibināšanas 1995. gadā. Tagad beidzot tam ir pašam savas mājas. Vairāk nekā desmit gadus, dažādas peripetijas un brīžiem tumšu bezcerību pārvarot, būvētas, rudenī oficiāli nodotas ekspluatācijā un svinīgi atklātas.

“Internāts galvenokārt ir lauku bērniem, kas ir spēcīgi un talantīgi. Lai viņi nepazūd. Lai var savu talantu visi kopā internātā pilnveidot, lai viņi redz perspektīvu izaugsmei,” skaidro Freidenfelds, kam ir gan sporta darba organizatora talants, gan vēl jo vairāk — ilggadēja trenera pieredze. Divus olimpiešus Visvaldis Freidenfelds jau izaudzinājis — Igoru Samušonoku Sidnejas spēlēm un Armandu Zvirbuli, kas cīnījās Londonā. “Visus par olimpiešiem neiztaisīsi, bet visiem, kam pie manis bijis sports, ir arī izglītība un darbs. Un es par viņiem ļoti priecājos,” turpina treneris.

Trīsstāvu internāta ēkā ir viss dzīvošanai un sportošanai nepieciešamais. Divpadsmit divvietīgas kopmītņu istabiņas un vēl vietas viessportistiem, sanitārie mezgli, virtuve, plaša ēdamzāle, atpūtas zona, gandrīz visa trešā stāva plašumā cīņas sporta zāle, pretī pāri ielai Biķernieku trase un mežs, uz otru pusi — Šmerlis. Patlaban internātā dzīvo un divu treneru vadībā trenējas divpadsmit audzēkņi no Gulbenes, Cēsīm, Daugavpils, Pierīgas un arī Rīgas, kas visi tagad mācās Rīgas 84. vidusskolā vai Mežciema pamatskolā. Lai aizpildītu visas vietas internātā, nākamgad plānots rīkot konkursu.

“Viens es neko tādu nespētu, tikai kopā ar sponsoriem, no kuriem lielākā daļa ir bijuši mani audzēkņi,” sagaidot divus brašus vīrus, kas atveduši sametinātus stieņus velosipēdu novietnei, uzsver Freidenfelds. “NORMA-S, putnu fabrika Ķekava, Balticovo, Knauf, Depo, Ēlande, Rīgas dome…” viņš pat vairās turpināt saukt atbalstītājus, lai kādu neaizmirstu.

Starp citu, jau 23. gadu Visvaldis Freidenfelds rīko sava kausa izcīņu, kas iekļauta starptautisko sacensību kalendārā un kurā piedalās gandrīz 20 valstu atlēti. Tās ir sacensības lielā sporta tuvākajai nākotnei — junioriem. Viņš vienmēr orientējas uz cerību. Vienlaikus Visvaldis Freidenfelds pierādījis, ka ir ne tikai sapņotājs, bet arī pamatīgs darītājs. Raksturojumu varētu turpināt — fanātiķis, ideālists, altruists, patriots…

Jā, grūti šajā merkantilajā pasaulē izprast šo kungu ar stāju, kas kalpo idejai. Ne tikai azartiski, bet arī rezultatīvi.

Dainis Caune
Dainis Caune