Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

KĀ SPORTO JELGAVAS 4. VIDUSSKOLA

Eiropas Sporta nedēļas (ESN), kas ir Eiropas Komisijas iniciatīva, mērķis ir palielināt fizisko aktivitāšu lomu ikdienas dzīvē un veicināt vienlīdzību un sociālo iekļaušanu visā Eiropas Savienībā. Lai aicinātu Latvijas sabiedrību vairāk pievērsties aktīvam dzīvesveidam, Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) no 17. līdz 23. septembrim organizēja ESN 2016. Šogad Eiropas Sporta nedēļa notiks no 23. līdz 30. septembrim.

Šīs ikmēneša slejas mērķis ir izcelt labākos un interesantākos labās prakses piemērus no ESN laikā organizētajām aktivitātēm. Šomēnes piedāvājam ieskatu Jelgavas 4. vidusskolas iniciatīvās, kas tika īstenotas ESN 2016 laikā, kā arī Eiropas Sporta nedēļas 2017 vīzijā.

Jelgavas 4. vidusskola

"Teātris, sports un mūzika ir trīs vaļi, uz kā balstās 4. vidusskolas vairāk nekā 70 gadu vēsture. Sports ir viena no skolas vērtībām jau vēsturiski, bet šīs vērtības aizsācējs ir aizsaulē aizgājušais ilggadējais skolas sporta skolotājs Rolands Čuhalovs. Tādi sportisti kā Kaspars Kambala, Edgars Šneps un vairāki treneri par lielām sporta personībām izauguši tieši Jelgavas 4. vidusskolā. Sportam īpaša vieta skolā ir arī šodien. " [i]

Kādas iniciatīvas Jelgavas 4. vidusskolā tika īstenotas ESN 2016 laikā?

Sporta nedēļa Jelgavas 4. vidusskolā bija rūpīgi saplānota no pirmdienas līdz piektdienai. Katrs rīts visas nedēļas garumā sākās ar rīta rosmi. Visiem, kas vēlējās, — bērniem, skolotājiem un vecākiem — bija iespēja vingrot mūzikas pavadījumā un apgūt Olimpiskās dienas vingrošanas kompleksu. Visaktīvāk piedalījās mazākās klases, bija arī vidusskolēni un pamatskolas bērni. Rīta rosmes vingrojumus vadīja Jelgavas 4. vidusskolas sporta skolotāja Nataļja Gorškova, kas speciāli šai iniciatīvai bija apguvusi Olimpiskās dienas vingrojumu kompleksu.

"Mums ir šāda rītas rosmes nedēļa rudens un ziemas sezonā, kad ar bērniem vingrojam svaigā gaisā. Plānojam šādu nedēļu arī šogad pavasarī. Mērķis ir iedvesmot bērnus vingrot arī ikdienā," par skolā ieviesto tradīciju stāsta Jelgavas 4. vidusskolas sporta skolotāja Nataļja Gorškova.

Kādas īpašas aktivitātes bija ieplānotas katrā Eiropas Sporta nedēļas dienā?

ESN pirmdienā Jelgavas 4. vidusskolā norisinājās Skrien un vingro diena. Pēc rīta rosmes treniņa visi dalībnieki devās skrējienā. Mazākie skrēja 400 metrus garo Zemgales olimpiskā centra stadiona apli, bet pamatskolas skolēni skrēja apkārt Zemgales olimpiskajam centram, kopā noskrienot vienu kilometru. Vidusskolēni skrēja uz Ozolniekiem, izmantojot aplikāciju viedtālruņos. Tiem, kuri nevarēja skriet, bija iespēja izvēlēties iešanu, nūjošanu vai dejošanu.

Šīs aktivitātes mērķis bija saskaitīt visu dalībnieku noskrietos metrus. Mazo klašu skolēniem šai aktivitātei klāt bija pievienots arī matemātikas uzdevums — viņiem bija jāaprēķina pašu veiktā distance. Lai veiktu aprēķinu, klases audzinātājas apkopoja katras klases mēroto distanci, savukārt sporta skolotāja Gorškova — visas skolas rezultātus. Tika noskaidrots, ka sasniegta 2815,4 kilometru atzīme. Tas ir par divām reizēm vairāk nekā 2016. gada pavasarī, kad šī iniciatīva tika īstenota pirmo reizi.

Eiropas Sporta nedēļas ietvaros skolā norisinājās arī Sporta spēļu diena, kuras laikā skolēni komandās spēlēja tautas bumbu, futbolu un klasisko volejbolu, kā arī Stafešu diena, kas guva negaidīti lielu atsaucību, jo tajā aktīvi iesaistījās gan pamatskolas, gan vidusskolas vecuma bērni.

Spēka ceturtdienā visi stiprinieki starpbrīžos bija aicināti piedalīties pievilkšanās vingrinājumos skolas sporta zālē. Aktivitātes dalībnieki kopā pievilkās 394 reizes. "Noteikti turpināsim popularizēt šo aktivitāti, sekojot Pasaules Spēka dienas piemēram," vairāk par nākotnes plāniem atklāj Nataļja.

Katru dienu ESN laikā starpbrīžos skolā bija iespēja spēlēt galda tenisu un novusu, kā arī lēkt ar lecamauklu. Visas nedēļas garumā organizatoriskajos darbos skolas vadībai palīdzēja vidusskolēni, pieskatot, lai tiek ievēroti visi drošības noteikumi.

Nedēļa noslēdzās Zemgales olimpiskajā centrā, kur visi skolēni un skolotāji veica pilnu Olimpiskās dienas vingrojumu kompleksu. "Pa nedēļu visi bijām sagatavojušies, tādēļ šoreiz vingrošana notika ļoti raiti," par paveikto ir gandarīta sporta skolotāja.

Nedēļas noslēgumā aktīvākajiem dalībniekiem Jelgavas 4. vidusskolas vadība pasniedza diplomus.

Ar kādu pasākumu kopumu Jelgavas 4. vidusskola plāno piesaistīt skolēnu un sabiedrības interesi ESN 2017 laikā?

"Noteikti turpināsim. Gribam, lai pieaug noskrieto metru skaits. Darīsim vairāk, lai Spēka dienas rezultāts uzlabotos. Gribētos vairāk iesaistīt vecākus. Darbdienās vecāki ir aizņemti, tādēļ vēlamies sestdien vai svētdien sarīkot ģimenes sporta svētkus, piemēram, kopīgu velobraucienu," ar apņēmību stāsta skolas sporta skolotāja Nataļja Gorškova, "taču vēlos uzsvērt to, ka pēc Eiropas Sporta nedēļas sporta dzīve skolā nav apstājusies — starpbrīžos ir iespējams spēlēt galda tenisu un novusu. Arī sporta zāle nestāv tukša — bērni starpbrīžos nāk spēlēt tautas bumbu."

Autori: Līga Vanaga