Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Latvijas olimpiešu Goda zāle. Zelts. Sudrabs. Bronza

Latvijas valsts svētku mēnesī Latvijas Sporta muzejā durvis vērusi jauna izstāde Latvijas olimpiešu Goda zāle. Zelts. Sudrabs. Bronza, kas veltīta mūsu valsts un sporta simtgadei.

Atklājot olimpiešu Goda zāli, vienlaikus tika svinēta Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) atjaunošanas 30. gadadiena. 1988. gada 19. novembris ir un paliks neaizmirstams datums — Latvija atgriezās pasaules olimpiskajā kustībā un jau pēc nepilniem četriem gadiem varēja atsākt startēt olimpiskajās spēlēs — dižākajās no visām spēlēm.

Ar svētku uzrunu mūsu olimpiešus, pasaules un Eiropas čempionus un viesus sveica Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

“Vairāk kā 600 olimpieši dažādos vēstures posmos vasaras un ziemas olimpiskajās spēlēs, pārstāvot gan savu tautu, gan savu valsti, izcīnījuši 94 olimpiskās medaļas — zelta, sudraba un bronzas,” atklājot olimpiešu Goda zāli, norādīja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Ar šo izstādi, kuras veidošanā piedalījusies visa mūsu sporta sabiedrība, arī Starptautiskā Olimpiskā komiteja, gribam godināt mūsu olimpiešus no tālās Stokholmas līdz mūsdienu spēlēm Riodežaneiro un Phjončhanai.”

“Satversmes sapulces prezidenta Jāņa Čakstes novēlējums tālajā 1920. gada 19. septembrī, atklājot pirmo Latvijas olimpiādi, bija „lai Latvijā olimpiskās cīņas kļūtu par visas tautas svētkiem, tāpat kā tas bija Senajā Grieķijā”,” atgādināja Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne.

Apsveikuma vārdus video uzrunā teica arī Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents Tomass Bahs: “Man ir tas gods un privilēģija jūs ikvienu sveikt Latvijas Olimpiskās komitejas atjaunošanas 30. gadadienā. Jūs atzīmējat svarīgu pagrieziena punktu olimpiskajā kustībā Latvijā. Dārgie atlēti, jūsu sniegums olimpiskajās spēlēs ir iezīmējis Latviju pasaules sporta kartē. Paldies ikvienam par milzīgo ieguldījumu sporta popularizēšanā Latvijā. Jūs veicināt olimpiskās vērtības — draudzību, cieņu un izcilību jūsu valstī un ārpus tās robežām. Paldies jums, ka esat uzticams biedrs olimpiskajai ģimenei. Šī gadadiena ir nozīmīgs notikums ne tikai jums, bet visai olimpiskajai kustībai. Tāpēc man ir tas gods, Starptautiskās Olimpiskās komitejas un visas olimpiskās kustības vārdā novēlēt jums priekpilnas svinības.”

Olimpieši, pasaules un Eiropas čempionātu laureāti saņēma Gunta Keisela sastādīto un Latvijas Sporta muzeja izdoto unikālo grāmatu Latvijas sporta lepnums. 100.

Grindekskļūst par LOK sponsoru

Pasākumā tika svinīgi paziņots par AS Grindeks un Latvijas Olimpiskās komitejas sadarbības uzsākšanu, AS Grindeks kļūstot par LOK sponsoru.

Nākamajā — Tokijas Vasaras Olimpisko spēļu — ciklā, AS Grindeks iegūst tiesības izmantot LOK un Latvijas Olimpiskās komandas grafisko identitāti un izvietot reklāmu olimpiskajos sporta centros Latvijā. Sadarbības līgums ir parakstīts līdz 2020. gada beigām.

“Šis ir ļoti nozīmīgs brīdis, jo ne tikai atzīmējam Latvijas simtgadi un LOK atjaunošanas 30. gadadienu, bet arī varam ar lepnumu paziņot, ka olimpiskās kustības atbalstītāju pulkam pievienojas Latvijas, Baltijas un pasaules mēroga uzņēmums AS Grindeks,” gandarījumu pauda LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Latvijas Olimpiskā komiteja ir gandarīta, ka farmācijas tirgus līderis ir izvēlējies sporta nozares līderi. AS Grindeks sniegtais atbalsts darbosies vairākos virzienos — tas ne tikai palīdzēs Latvijas sportistiem labāk sagatavoties Tokijas olimpiskajām spēlēm un citām nozīmīgākajām sacensībām, bet arī aktivizēs sporta darbu lielākajos un aktīvākajos olimpiskajos sporta centros reģionos — Daugavpilī, Liepājā, Valmierā, Ventspilī un Rīgā.”

AS Grindeks padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans, cildinot ar LOK uzsākto sadarbību, teica: “Mēs patiesi priecājamies kļūt par daļu no olimpiskās kustības un atbalstīt mūsu izcilākos sportistus vienā no atbildīgākajiem mirkļiem viņu karjerā — brīdī, kad kopā ar individuālo sniegumu viņiem ir uzticēts nest Latvijas vārdu starptautiskajā arēnā. Vienlaikus mēs vēlamies mudināt sabiedrību pievērsties veselīgam un sportiskam dzīvesveidam, jo stipra veselība ir pamatu pamats, ar kuru sasniedzama kļūst jebkura uzvara!”

AS Grindeks ir starptautisks farmācijas koncerns, kurā ietilpst četri meitas uzņēmumi Latvijā, Igaunijā un Slovākijā. Pērn savu produkciju uzņēmums eksportēja uz 77 valstīm. AS Grindeks kā sociāli atbildīgs uzņēmums vienmēr ir atbalstījis sportu un sabiedrībā veicinājis sportisku un veselīgu dzīvesveidu.