Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Pirmais forums Līdere sportā

Lai sniegtu iespēju pilnveidoties sievietēm, kuras ieņem augstāka vai vidēja līmeņa vadītājas amatu sporta organizācijā, un iedrošinātu speciālistes virzīties karjerā uz visaugstākajiem mērķiem, Elektrum olimpiskajā centrā Rīgā norisinājās Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) rīkotais sporta menedžmenta un līderības forums sporta organizāciju vadītājām Līdere sportā 2018.

Forumā uzstājās sporta mārketinga un līderības personības, bet dalībnieču loku veidoja vadošo sporta organizāciju, sporta federāciju un sporta klubu speciālistes. “Latvijā ir pateicīga augsne, lai sievietes varētu attīstīt potenciālu un kļūt par izcilām līderēm,” sacīja olimpiskā centra vadītāja Zane Grundiņa-Arāja.

Sievietes iedrošina sievietes

Foruma rīkošanā dāmas izvēlējās konceptuālu pasākuma norises modeli — uzstājas un piedalās vienīgi sievietes. Protams, reprezentējot LSFP visaugstāko cieņu pret speciālistēm, forumu ar ievadvārdiem atklāja LSFP prezidents Einars Fogelis, kurš bija vienīgais vīrietis, kam pasākuma gaitā tika dots vārds. “Novēlu jums apzināties savu varēšanu, spēku, iespējas un nebaidīties no lieliem mērķiem!” sacīja Fogelis, akcentējot sieviešu foruma būtību.

Pirmā uzstājās Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radēviča ar pieredzes stāstu par dzimumu stereotipiem un to ietekmi uz sievieti.Savukārt koučs Nataļja Gudakovska runāja par emocionālo intelektu līderēm un vadītājām.

Ieraugi sev apkārt veiksmīgos

Finansiste, augstākā līmeņa vadītāja un mecenāte Irīna Pīgozneforumā uzstājās par sievietes kā vadītājas nozīmi un lomu. “Ja vēlies sākt savu dzīves ceļojumu ar pirmo veiksmīgo soli — vispirms atrodi veiksmīgu cilvēku grupu, kam dzīve sagādā prieku, kuri to uzlūko kā piedzīvojumu, nevis kā smagu pārbaudījumu, jo tieši tur radīsies veiksmīgas idejas, pieņem pareizus lēmumus, kaļ grandiozus plānus un slēdz izdevīgus darījumus. Turklāt tieši šie cilvēki ir cilvēcīgi patīkami, atbalstoši un sirsnīgi!” sacīja Pīgozne.

PATEICĪGA AUGSNE

Elektrumolimpiskā centra vadītāja Zane Grundiņa-Arāja akcentēja, ka cerība uz izdošanos nav stratēģija. “Latvijā ir pateicīga augsne, lai sievietes varētu attīstīt potenciālu un kļūt par izcilām līderēm. Savukārt sportā iezīmējas vēsturiskais mantojums — vīrišķais dominē un iet ar sportu kopā ciešāk un dziļāk. Taču, neskatoties uz to, sievietes sportā Latvijā nekādi netiek diskreditētas,” atzina Grundiņa-Arāja.

Apzināties stiprās un vājās puses

Līderības trenere Katrīna Ošleja uzstājās ar stāstījumu par autentisko līderību. “Autentiskā līderība ir par to, ka līderim ir sevi jāpazīst. Tikai apzinoties savas stiprās un vājās puses — esot vērīgiem pret sevi — līderis var būt efektīvs vadītājs. Bieži vien iemesls, kādēļ daudzi vadītāji izdeg, ir konflikts starp darba vidi un personības patiesajām vērtībām: ja darbā cilvēks nevar realizēt savas vērtības un nākas strādāt ar vērtībām, kas ir pret viņa dzīves filozofiju,” skaidroja Ošleja.

Mehānismi sieviešu iedrošināšanai

LVS prezidente Ineta Radēviča darbojas Eiropas Olimpiskās komitejas un Eiropas Vieglatlētikas asociācijas dzimumu vienlīdzības sportā komisijās. Radēviča dalījās pieredzē par dzimumu stereotipiem viņas sporta gaitās, paužot gandarījumu, ka ar forumu dere sportā 2018arī Latvijā tiek aktualizēts jautājums par dzimumu vienlīdzību sporta administrācijā un citās jomās. “Vēlos pateikt paldies LSFP par šāda foruma rīkošanu. Sporta organizācijas virzās uz to, lai iedrošinātu kompetentas un spējīgas sievietes darboties sporta administrācijā, tostarp arī vadības līmenī. Tā kā vēsturiski tas nav noticis, organizācijas ievieš mehānismus, lai sekmīgi iekļautu sievietes darbā,” komentēja Radēviča.

Projekts — sadarbībā ar lietuviešiem un itāļiem

Forumā uzstājās arī koučs Nataļja Gudakovska, kura stāstīja par emocionālo intelektu. Pasākumu organizatore Sandra Gertnere dalījās uzkrātajā pieredzē sporta pasākumu menedžmentā. Komunikācijas speciāliste Iveta Bojāre skaidroja par izaicinājumiem un iespējām sporta organizāciju mārketingā, unpersonāla vadības speciāliste Gitāna Dāvidsone uzstājās ar vēstījumu, kā veidot autentisku līderību.

Projekts tiek īstenots Erasmus+projekta MIRACLE — Women’s empowerment in sport and physical education industryietvaros, Latvijas Sporta federāciju padomei sadarbojoties ar Lietuvas Sporta federāciju savienību, Lietuvas Olimpisko komiteju, Kauņas Džudo klubu Ryto sauleun Itālijas Olimpisko komiteju.