Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Radīt un rādīt nākotni

Līdz februārim viņu vārdi galvenokārt bija zināmi tikai sava sporta veida aprindās. Tagad pasaule kļuvusi par 137 olimpiskajiem čempioniem bagātāka. Un ne tikai ar to vien. Vairāk nekā 1100 jauno atlētu no 70 valstīm 15 sporta veidos II Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Lillehammerē, cīnoties par 70 medaļu komplektiem, piedalījās arī 200 kultūras un izglītības pasākumos, pilnveidojot šiem laikiem tik aktuālo prasmi dzīvot olimpiskā saimē pēc olimpiskajiem principiem. Sportā Lillehammerē daudzi veica savu pirmo lielo ierakstu, un, kā rāda pirmo spēļu pieredze, gandrīz nevienam tas nepaliek pēdējais, bet ir sākums nākotnei.

Latvijas jaunatnes olimpiskajā komandā bija iekļauti 16 atlēti, kuri startēja septiņos sporta veidos — daiļslidošanā, šorttrekā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā un biatlonā.

„Pirms četriem gadiem no pirmajām Jaunatnes olimpiskajām ziemas spēlēm Insbrukā mājās pārvedām visa kaluma medaļas,” atgādina Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis. „Otrās spēles izvērtās vēl krāšņākas un panākumiem bagātākas, jo mūsu jaunie talanti Latvijai izcīnīja vienu zeltu un pa divām sudraba un bronzas godalgām.”

Par Jaunatnes olimpisko spēļu čempionu kamaniņu braukšanā kļuva Kristers Aparjods, sudraba medaļu izcīnīja daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs, kurš ieguva arī bronzu starptautiskas komandas sastāvā, sudrabu šādās jaunatnes spēlēm raksturīgās sacensībās ar pārliecinošu sniegumu izcīnīja daiļslidotāja Diāna Ņikitina, bet bronza tika šorttrekistam Kārlim Krūzbergam, kura starptautiskā komanda bija trešā labākā.

Kopumā tika izcīnītas desmit vietas labāko sešniekā.

LATVIJAS SPORTISTU LABĀKIE REZULTĀTI

vieta; sportists; sporta veids

1. Kristers Aparjods; kamaniņu braukšana

2. Deniss Vasiļjevs; daiļslidošana

2. Diāna Ņikitina; daiļslidošana komandām

3. Deniss Vasiļjevs; daiļslidošana komandām

3. Kārlis Krūzbergs; šorttreks komandām

4. Paula Kristiāna Lāce; skeletons

4. Krists Netlaus; skeletons

5. Dārta Estere Zunte; skeletons

5. Anda Upīte, Kristers Aparjods, Aksels Tupe/Kaspars Šļahota; kamaniņu stafete

5. Diāna Ņikitina; daiļslidošana

 

Pirms četriem gadiem no Insbrukas zelta godalgu mājās pārveda Augusts Valdis Vasiļonoks, kurš uzvarēja individuālo prasmju pārbaudījumā hokejā. Kamaniņu braukšanā sudraba medaļu izcīnīja Riks Kristens Rozītis, bet bronza tika Ullai Zirnei. 

Lillehammerē nāciju vērtējumā, kurā neskaita starptautisko komandu sastāvā gūtās medaļas, Latvija arī ar savu zeltu un sudrabu vien atrodas ļoti augstajā 16. vietā. Apsteigtas tādas ziemas sporta veidu lielvalstis kā Somija, Ukraina, Čehija, Slovākija, Nīderlande, kā arī mūsu kaimiņi lietuvieši un igauņi.

 

VALSTIS PĒC IZCĪNĪTO MEDAĻU SKAITA

 

ASV; 10; 6; 0

Korejas Republika; 10; 3; 3

Krievijas Federācija; 7; 8; 9

Vācija; 7; 7; 8

Norvēģija; 4; 9; 6

Šveice; 4; 3; 4

Ķīna; 3; 5; 2

Kanāda; 3; 2; 1

Zviedrija; 3; 2; 0

Slovēnija; 3; 0; 2

Japāna; 2; 4; 0

Austrija; 2; 3; 5

Francija; 2; 1; 4

Lielbritānija; 2; 0; 2

Itālija; 1; 2; 6

Latvija; 1; 1; 0

Rumānija; 1; 0; 0

Ukraina; 1; 0; 0

Austrālija; 0; 3; 1

Čehijas Republika; 0; 2; 2

Somija; 0; 1; 5

Ungārija; 0; 1; 1

Jaunzēlande; 0; 1; 1

Beļģija; 0; 1; 0

Slovākija; 0; 1; 0

Kazahstāna; 0; 0; 2

Bulgārija; 0; 0; 1

Nīderlande; 0; 0; 1

Autori: Mārtiņš Mālmeisters