Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Sākums kustībai?

LMTšefs Juris Binde ievada bumbu spēlē un… 164 bērniem mutes paliek vaļā. Ko tikai meistari nespēj izdarīt ar futbola bumbu! Un ko citi meistari ar velosipēdiem, olimpiskā centra Rīga sporta zālē demonstrējot grīntriālu! Pat vienmuļi grūto vingrošanu iespējams pārvērst draiskā akrobātikā! Tā, demonstrējot iespējas, vieglumu un aizrautību, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sāka sava jaunā projekta Sporto visa klase prezentāciju.

„Šis nav projekts olimpiešu sagatavošanai, tas paredzēts bērnu veselības nostiprināšanai, viņu stājas uzlabošanai un motivācijas radīšanai nodarboties ar sportu,” uzsvēra projekta idejas autors LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. „Mani tāpat kā daudzus vecākus Latvijā satrauc skolēnu veselības dati, kam pēdējos gados ir izteikti negatīva tendence. Īpašs stimuls uzsākt šo projektu bija formālā attieksme, gatavojot Sporta pamatnostādnes, un neskaitāmie argumenti, kas neļāva skolās ieviest trešo sporta stundu jau šogad. Ceru, ja projekta laikā izdosies pārliecināt izglītības politikas veidotājus par sporta stundu skaita palielināšanu.”

„Jums ir laimējies, jūs esat pirmie, kam katru dienu skolā būs iespēja nodarboties ar sportu,” uzrunājot sešu Latvijas skolu 3. klašu audzēkņus, teica LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. „Pats galvenais, lai sports jums palīdz būt veseliem un sekmīgi apgūt pamatzināšanas visos priekšmetos.”

Projekts, kura īstenošana sākās 3. novembrī, ilgs četrus gadus. Tā laikā papildus divām obligātajām sporta stundām nedēļā pēc LSPA speciālistu izstrādātas metodikas notiks trīs fakultatīvās nodarbības peldēšanā, futbola elementu apguvē, kā arī stājas korekcijā un vingrošanā. Lai Izglītības un zinātnes ministrijas ierēdņiem pierādītu sen zināmo, šo bērnu veselības un fiziskās sagatavotības dati regulāri tiks salīdzināti ar skolēniem, kam sports joprojām pieejams tikai divas reizes nedēļā.

„Ceru, ka projekts pāraugs kustībā un četru gadu laikā aptvers visu valsts teritoriju, iesaistot vismaz 120 klases,” teica Žoržs Tikmers. Pirmās sešas klases tika arī pie autoritatīviem olimpiskajiem audzinātājiem, kas bērnus iedvesmos lielākiem darbiem un panākumiem. Ar Daugavpils 3. vidusskolas 3.b klasi kopā būs olimpiskā cīkstone Anastasija Grigorjeva, Jelgavas 4. vidusskolas 3.c klasei papildskolotāja būs tāllēcēja Ineta Radēviča, Liepājas 8. vidusskolas 3.a klasi skolos arī futbola lielmeistars Māris Verpakovskis, Rīgas Hanzas vidusskolas 3.a klase spēlēs kopā ar olimpiskās bronzas laureātu pludmales volejbolā Mārtiņu Pļaviņu, Valmieras Pārgaujas sākumskolas 3.d klasi trenēs divkārtējā olimpiskā čempiona Māra Štromberga treneris olimpietis Ivo Lakučs, Ventspils 4. vidusskolas 3.b klases patrons būs olimpiskais čempions šķēpmešanā Dainis Kūla.

Projekta īstenošanā netiek izmantoti valsts sporta budžeta līdzekļi. To finansē LOK, SOK programma Olimpiskā Solidaritāte, iesaistītās pašvaldības, reģionālie olimpiskie centri, Latvijas Futbola federācija, LOK ģenerālsponsors Latvijas Mobilais telefons, kā arī citi partneri un atbalstītāji.