Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Sporta organizācijas trenē politiķus

Ar Latvijas sporta organizāciju Memoranda publicēšanu augusta sākumā tikai sākās partiju prātu urdīšana. LOK, LSFP, LSIIDP tā punktus pirms Saeimas vēlēšanām apsprieda ar partiju priekšstāvjiem atsevišķi un pēc tam vēl publiskā diskusijā ar visiem kopā, kas vēlējās.

„Vērtīga, piezemēta diskusija,” atzina LOK prezidents Aldons Vrubļevskis (attēlā centrā). „Sagatavota augsne, lai turpinātu darbu pēc vēlēšanām, lai deputāti pildītu to, ko mums solījuši. Vārdos sportu atbalsta visi — gan kreisie, gan labējie, gan centristi, jo sportam ir viena, visiem pieņemama ideoloģija — būt labākajiem, tā sociālā loma ir tik nozīmīga, ka neviens neko nevar pateikt pret. Piemēram, gan ZZS, gan NA, gan Vienotība, gan Saskaņa piekritusi apgalvojumam, ka Izglītības un zinātnes ministrijā sportam nākotnes nav. Šajā situācijā iespējams atgriezties pie mūsu vecā ierosinājuma, veidot tiešās pārvaldes institūciju kā Nacionālās sporta padomes sekretariātu vai Sporta biroju premjera pakļautībā. Aktuālākie apspriestie jautājumi bija, ka valstij beidzot jāatsāk pildīt likumu, kas paredz, cik jaunatnes treneriem jāmaksā par viņu darbu. Uzstājām, ka sporta budžets jāsaglabā vismaz 2014. gada līmenī, patlaban valdības dokumenti liecina, kas tas tiks samazināts līdz 2013. gada līmenim, kas mūs nekādi neapmierina.”