Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Dažādi Žurnāls: Nr. 356 Sporto visa klase

Startē vairāk nekā 8000 skolēnu

Piektdien, 1. novembrī, Arēnā Rīga pulcējās tūkstošiem Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētās programmas Sporto visa klase dalībnieku no visas Latvijas, lai aizraujošā un grandiozā atklāšanas ceremonijā dotu svinīgu startu projekta sestajai sezonai.

Programma Sporto visa klase piecu gadu laikā ir ļoti strauji attīstījusies un, uzsākot sesto sezonu, tajā piedalīsies un piecas reizes nedēļā sporta stundas aizvadīs vairāk par 8300 bērniem no visiem Latvijas reģioniem.

MODERNĀK, ZAĻĀK, VESELĪGĀK

Latvijas Valsts prezidents Egils Levits savā apsveikuma vēstulē programmas dalībniekiem norādīja: “Vēlos uzsvērt, ka projekts Sporto visa klase ir nozīmīgs visai Latvijai. Tas rosina jauniešus būt aktīviem, mērķtiecīgiem, līdzdarboties un jau no mazotnes izvēlēties veselīgu un sportisku dzīvesveidu. Tāpēc atzinīgi vērtēju jūsu iesaisti projektā Sporto visa klase un no sirds ticu, ka jūs būsiet tie, kas Latviju veidos par vienu no modernākajām, zaļākajām un veselīgāk domājošajām valstīm visā pasaulē.”

“Latvijas Olimpiskās komitejas organizētā programma Sporto visa klase no sešām pilotklasēm pirmajā gadā piecu gadu laikā ir izaugusi jau līdz 371 klasei un vairāk nekā 8300 dalībniekiem no 73 pašvaldībām”, akcentēja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Programma ir augusi un par to paldies ir jāsaka bērniem, bērnu vecākiem, pedagogiem, skolu un pašvaldību vadītājiem, bez kuru palīdzības to nebūtu iespējams realizēt.”

“Programma Sporto visa klase ir unikāla ar savu pozitīvo iedarbību uz bērnu vispusīgu attīstību un personības veidošanos,” atklāšanas pasākumā teica LOK ģenerālsekretārs un programmas idejas autors Žoržs Tikmers. “Aktualizējot jautājumu par bērnu veselību un fizisko sagatavotību, aizvadītajos piecos mācību gados programma ir pierādījusi, ka papildu sporta stundas nepalielina noslodzi, bet gan uzlabo bērnu veselību, pilnveido viņu spējas strādāt komandā un veikt ikdienas uzdevumus.

Nodrošinot papildus trīs fakultatīvās sporta stundas, bērniem tiek dota iespēja pilnveidot sevi, uzsvaru liekot uz to, ka sportojam visi kopā. Mācību gada laikā ir ne tikai jānodarbojas ar sportiskām aktivitātēm, bet arī labi jāmācās. Tāpat arī skolēniem jābūt izpalīdzīgiem, draudzīgiem un motivētiem. Protams, šeit ir arī sacensību elements, jo mācību gadu noslēgumā, kā jau tradicionāli, tiks rīkotas finālsacensības.”

UN VĒL BERMUDU DIVSTŪRIS…

Ņemot vērā, ka galvenās sacensības projektā iesaistītajām skolām norisināsies nākamā gada pavasarī, Sporto visa klase atbalstītājs Rimi ir parūpējies par vērtīgu iesildīšanās posmu, kurā skolēni gūs zināšanas arī par veselīgu uzturu. “Sadarbībā ar LOK ir radīta izzinoša sacensību programma Sporto labākai dzīvei, kuras ietvaros vairāk nekā 100 skolās visā Latvijā viesosies Rimi uztura speciālisti un sporta treneri, lai izglītotu jauniešus par sabalansētu uzturu un iesaistītu arī draudzīgās sacensībās ar paralēlklasēm. Rimi jau ilgstoši atbalsta veselīga dzīvesveida popularizēšanu bērnu un jauniešu vidū, jo ticam, ka veselīga un aktīva dzīvesveida pamati ir jāveido jau no mazotnes,” skaidro Rimi Latvia mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Ciemīte.

Atklāšanas pasākumā tika pasniegtas arī LOK speciālbalvas vairākās nominācijās. Par aktīvāko pašvaldību tika nosaukta Gulbenes novada pašvaldība, par aktīvāko izglītības iestādi — Olaines 1. vidusskola, savukārt atsaucīgākās klases audzinātājas gods tika Rīgas Lietuviešu vidusskolas 4.b klases skolotājai Ingrīdai Rimšānei, bet par atsaucīgāko sporta skolotāju tika atzīta Aiga Liepkalne no Ķekavas vidusskolas.

Atklāšanas pasākumā Arēnā Rīga dalībniekus priecēja talismanu parāde ar Sporto visa klase talismaniem Klasīte un Klasēns priekšgalā, gaismu izrāde, Green Trial un Moto Trial dalībnieku priekšnesumi, kurus paspilgtināja grupas Sub Scriptum mūziķi, bet izklaides programmas noslēgumā ar lielām ovācijām arēnā tika sagaidīta grupa Bermudu divstūris.

Jaunie dalībnieki saņēma oficiālo programmas piederības zīmi — karogu, kā arī kopā ar Latvijas sporta izcilniekiem Anastasiju Kravčenoku, Aļonu Ostapenko, Jāni Blūmu, Reini Nitišu un Sindiju Bukšu nodeva programmas Sporto visa klase svinīgo zvērestu.

Pirms un pēc atklāšanas pasākuma bērniem bija iespēja piedalīties dažādās sportiskās un interaktīvās aktivitātēs turpat Arēnā Rīga, ko piedāvāja programmas atbalstītāji un vairākas sporta veidu federācijas. Programmas dalībnieki piedalījās kendama un galda hokeja turnīros, aizvadīja sportiskas un interaktīvas sacensības Rimi Bērniem stafešu trasēs, Sportland un Latvijas Mobilā telefona stendos, kā arī veica dažādus vieglatlētikas un futbola vingrinājumus.

PROGRAMMA 371 KLASEI

2019./2020. mācību gadā programmā Sporto visa klase tika aicinātas pieteikties ne tikai 3. klases, bet arī 2. klases no visas Latvijas.

Programmā šajā sezonā iesaistīsies jauni dalībnieki no 115 klasēm, bet kopumā projektā piedalīsies un piecas reizes nedēļā sportos 371 klase. LOK ir gandarīta par ievērojamo atsaucību no pašvaldību un izglītības iestāžu puses, jo šajā sešgades posmā programmā ir iesaistījušies vairāk par 8300 bērniem no 73 pašvaldībām.

Programma paredz iesaistīto skolu 2., 3., 4., 5. un 6. klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu, kas paredz vecuma grupai atbilstošas fiziskās aktivitātes.

Projekta mērķis ir palielināt iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, izstrādāt metodiskās programmas 2.—6. klašu grupām un mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās.

Programmas Sporto visa klase oficiālā mājaslapa internetā: www.sportovisaklase.olimpiade.lv.

Programmu organizē LOK sadarbībā ar Olimpisko Solidaritāti, Izglītības un zinātnes ministriju un pašvaldībām, to atbalsta LOK ģenerālsponsors Latvijas Mobilais Telefons, pārtikas un nepārtikas preču mazumtirdzniecības tīkls Rimi Latvia, sporta preču veikalu tīkls SIA Sportland, holdinga kompānija LNK Group, SIA E.Gulbja Laboratorija un Latvijas Futbola federācija.

Mārtiņš Mālmeisters
Mārtiņš Mālmeisters