Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Ceļanauda pekiniešiem

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) saņēmusi Starptautiskās Olimpiskās komitejas Solidaritātes programmas finansējumu 420 000 ASV dolāru apmērā atbalsta sniegšanai Latvijas sportistu sagatavošanai XXIV ziemas olimpiskajām spēlēm, kas 2022. gadā risināsies Pekinā. Pēc savstarpējas vienošanās ar starptautiskajām un nacionālajām sporta federācijām LOK apstiprinājusi stipendijas 15 atlētiem, kas pārstāv astoņus sporta veidus.

Biatlonā stipendijas piešķirtas Baibai Bendikai un Andrejam Rastorgujevam, bobslejā — Ralfam Bērziņam un Helvijam Lūsim, daiļslidošanā — Angelinai Kučvaļskai un Denisam Vasiļjevam, distanču slēpošanā — Patrīcijai Eidukai un Raimo Vīgantam, kalnu slēpošanā — Dženiferai Ģērmanei un Žakam Gedram, kamaniņu sportā — Kendijai un Kristeram Aparjodiem, skeletonā — Dārtai Esterei Zuntei un Kristam Netlauam, šorttrekā — Reinim Bērziņam.

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis norādīja, ka līdz ar šo stipendiju sportisti uzņemas olimpiskās kustības vēstnieku lomu, demonstrējot visai pasaulei šo Starptautiskās Olimpiskās komitejas solidaritātes piemēru. “Novēlam veiksmi garajā un smagajā ceļā cauri Pekinas ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijai, jo mūsu lielākā cerība ir jūs redzēt pārstāvam Latviju olimpiskajās spēlēs 2022. gadā,” Vrubļevskis uzrunāja stipendiātus svinīgajā līgumu parakstīšanas ceremonijā.

Olimpiskā stipendija Pekina 2022 ir finansiāls atbalsts 28 000 ASV dolāru apmērā (1000 ASV dolāru mēnesī) katram sportistam, kas paredzēts treniņu procesa nodrošināšanai laika periodā no 2019. gada 1. novembra līdz 2022. gada 28. februārim. LOK ģenerālsekretārs un olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers uzsvēra, ka piešķirtie līdzekļi būs nozīmīgs atbalsts mūsu 15 ziemas sporta veidu pārstāvjiem, kas palīdzēs nodrošināt veiksmīgu sagatavošanos četrgades svarīgākajam startam.

Mārtiņš Mālmeisters
Mārtiņš Mālmeisters