Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Visi vingro! Visi spēlē!

Šogad Olimpiskajai dienai bija divi akcenti. Pēc tradicionālās kopējās rīta vingrošanas, kas bija iesildīšanās tālākiem dienas sporta darbiem, visi tika aicināti iepazīties ar vienu no olimpiskajām sporta spēlēm — handbolu.

„Turpmāk katru gadu dalībniekus iepazīstināsim ar kādu no olimpiskajiem sporta veidiem,” norādīja LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. „Šogad tā bija ļoti interesanta spēle — minihandbols.” Latvijas Handbola federācija 16 skolām dāvināja šai spēlei nepieciešamo inventāru. Savukārt LOK vēl 14 minihandbola komplektu īpašniekus noteica izlozē.

„Jaunas emocijas, jaunas iespējas!” uz minihandbola pienesumu šajā pasākumā norādīja Latvijas Handbola federācijas ģenerālsekretārs Anrijs Brencāns. „Mūsu semināros par minihandbolu Liepājā piedalījās vairāk nekā 70 skolotāji, Rīgā viņu skaits pārsniedza simtu.” Interesi par jauno iespēju raksturoja Brencāns.

Olimpiskās dienas programma bija daudz plašāka par vingrošanu un handbola pamatu apgūšanu. Notika daudzas un dažādas sacensības, kā arī tradicionālais domrakstu, zīmējumu un fotogrāfiju konkurss.

„Iedzīvotāju skaits Latvijā samazinās, bet Olimpiskās dienas dalībnieku ar katru gadu kļūst par 10—15 procentiem vairāk,” secināja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, norādot, ka šogad 168 norises vietās sportojuši vairāk nekā 95 500 dalībnieku.

„Daudz vairāk iesaistījās pirmsskolas vecuma mācību iestādes,” piebilda Žoržs Tikmers.”Plānojam nākamgad izveidot speciālu vingrojumu kompleksu bērnudārzu audzēkņiem.”