Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Ziemas triumfs Ērgļos

Pirmajās divās marta dienās Ērgļos ar vērienu aizvadīts XXIII Latvijas skolu Ziemas olimpiskais festivāls, kas pulcēja 1262 skolēnus no 139 skolām. Latvijas skolu jaunieši cīnījās par godalgām 14 sporta veidos un lielajā skolu stafetē. Medaļu kopvērtējumā triumfēja Siguldas Valsts ģimnāzija, 2. vietā — Jelgavas 4. vidusskola un 3. vietā — Madonas Valsts ģimnāzija.

Atklāšanas ceremonijā pie Ērgļu vidusskolas tika pacelts olimpiskais karogs, dots sportistu un tiesnešu zvērests, kā arī iedegta olimpiskā lāpa. Klātesošos uzrunāja Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) prezidents Einars Fogelis, izceļot Ziemas festivāla neatkārtojamo atmosfēru un iedibinātās tradīcijas. “Ir uzaugusi jau paaudze, kuri paši piedalījās Ziemas festivālā un kuru bērni šeit sporto. Redzot bērnu priecīgās sejas, ir gandarījums, ka jaunieši novērtē — kamēr lielākajā daļā Latvijas ziema ir beigusies, Ērgļos tā ir!” sacīja LSFP prezidents.

ZIEMA ĒRGĻOS NOTURAS

Jā, lai gan lielākajā daļā Latvijas divas nedēļas pirms festivāla iestājās pavasaris, visos festivāla sporta veidos tika noskaidroti uzvarētāji, jo Ērgļos ziema noturējās. Kā jau Vidzemes augstienē pienākas, šeit vidējā gaisa temperatūra ir aukstāka. Laika apstākļi ieviesa nelielas izmaiņas programmā tikai trīs sporta veidos: klasiskā hokeja un 3×3 hokeja turnīri tika izspēlēti vienas dienas laikā, izmantojot Viešūra kalna slidotavu, ko darbina saldēšanas iekārta.

Pirmajā sacensību dienā Ērgļos sadalīja medaļu komplektus 11 Ziemas festivāla disciplīnās, tai skaitā arī sniega volejbolā, kas tāpat kā disku golfs festivāla programmā iekļauts kā paraugdemonstrējumu sporta veids, bet netiek skaitīts skolu kopvērtējumā. Skolēni aizvadīja kērlinga treniņus un iemēģināja roku disku golfā. Savukārt sacensību otrajā dienā skolēni sacentās 3×3 hokejā, kērlingā, distanču slēpošanas krosā un lielajā skolu stafetē, kā arī noskaidroja uzvarētāju komandas disku golfā.

“Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šoziem laika apstākļi pirms Ziemas festivāla mūs uztrauca un bija jābūt gataviem pielāgoties. Bet naktī pirms festivāla tik skaisti sasniga, un ziema mūs lutināja šīs divas dienas!” sacīja LSFP Ziemas festivāla koordinatore Ilva Ciemite. Viena no galvenajām festivāla organizētājām teica, ka Ziemas festivāls aizritēja veiksmīgi, arī jaunie sporta veidi. Atmosfēra — ļoti laba! Skolēni radīja lielisku sportisku gaisotni!”

SACENŠAS ARĪ DĪDŽEJI UN KENDAMAS CIENĪTĀJI

Lielāko dalībnieku skaitu sacensībām pieteikušas Rīgas Angļu ģimnāzija, Jelgavas 4. vidusskola un Rīga Valsts vācu ģimnāzija — attiecīgi 55, 53 un 49 skolēnus. Populārākās no sporta disciplīnām — distanču un kalnu slēpošana, piesakoties 320 un 208 skolēniem, kā arī ragaviņu sports ar 268 dalībniekiem.

Sadarbībā ar Rīgas Dīdžeju skolu notika tradicionālais konkurss Latvijas skolu Ziemas olimpiskā festivāla dīdžejs 2019. Konkursam pieteikumus iesniedza 10 skolēni un uzvarētāju noteica Ziemas festivāla dalībnieki un apmeklētāji Viešūra kalnā. Galveno balvu — Native Instruments Maschine Mikro MK2 saņēma Demjans Pahomovs no Purvciema vidusskolas.

Ziemas festivālu papildināja arī kendamas programma, kas izraisīja negaidīti lielu skolēnu interesi. Ērgļu vidusskolā notika Ke Ke Kendama Jam Session mini sacensības. Lai piedalītos kendamas turnīrā, festivālā bija ieradušies tuvējās apkaimes skolēni, kuri nebija pieteikušies festivālam, pārsteidzot Ērgļu vidusskolas direktori Inesi Šaudiņu.

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns