Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Atslēga paša rokās

Māra Jurševica 

Katra diena atnes jaunas ziņas par Latvijas tenisistu uzvaras vai zaudējumu gājieniem citzemju sporta arēnās. Pēdējā laikā ziņas arvien optimistiskākas. Jo īpaši tas priecē tādēļ, ka pavisam drīz tuvojas Deivisa kausa izcīņas jaunā sezona mūsu valsts komandai.

Joprojām priecē 18 gadu vecais Ernests Gulbis, kurš soli pa solim slavenā trenera Nikija Piliča vadībā kāpj pa pasaules ranga trepēm augšup. Vispirms izcils panākums bija latviešu tenisista iekļūšana ranga labāko divsimtniekā, tad – simtpiecdesmitniekā. Ar urravām tika saņemta ziņa, ka Ernests jau ir stiprāko simtniekā. Tā jau ir augsta klase. Šonedēļ Gulbja uzvārds pirmoreiz lasāms 85. vietā!

Ernests uzsver, ka joprojām viņam svarīga uzvara pār konkurentu, kurš pasaules rangā ir augstāk par viņu. Tā ir daudz lielākā vērtē par pārējām. Un tad jau gluži vai automātiski uzlabosies vieta arī rangā. Pilnīgi pareizi. Par to varam pārliecināties, pavērojot latviešu tenisista panākumu sarakstu. Lai gan nav jau tā, ka viņš dienu no dienas, nedēļu no nedēļas to vien dara kā plūc uzvaras laurus. Gadās arī pa neveiksmei. Taču pēdējās nedēļas nogale bija uz optimisma nots. Sarajevas Challenger turnīru Ernests Gulbis pabeidza kā divkārtējs uzvarētājs, triumfējot vienspēlē un pāru cīņā. Latvieša partneris bija komandas biedrs valstsvienībā Deniss Pavlovs. Viņš, kā jau visi tenisa vientuļnieki, katru sezonu pavasara pusē iemēģina dienvidu laukumus, spēlējot Itālijā, kā redzam, arī Bosnijā un Hercegovinā. Panākums Sarajevas laukumos abiem dod papildu stimulu, soli pa solim tuvojoties Latvijas komandas pirmajam mačam Deivisa kausa izcīņas Eiroāzijas II grupā pašu laukumā pret bulgāriem.

Trešais mūsu izlases stabilākais dalībnieks Andis Juška uzvaras fanfarām aizvadītajā nedēļā lika skanēt Future turnīrā Lillē, konkurentiem neatstājot cerību uz panākumu.