Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Cerību pusstunda un zaudējums

Aļonai Ostapenko olimpiskais tenisa turnīrs Rio beidzās ar zaudējumu pirmajā kārtā austrālietei Samantai Stosūrai 6-1, 3-6, 2-6. Tā nekādā ziņā nav apkaunojoša neveiksme — zaudējums ļoti līdzīgā spēlē trijos setos trešajā lielākajā tenisa arēnā Rio. Neveiksme piedzīvota cīņā ar bijušo Grand Slam turnīra uzvarētāju — 2011. gadā Stosūra bija labākā US Open, bet šogad spēlēja French Open finālā Parīzē.

Pirms olimpiskā turnīra reti kurš ticēja, ka Ostapenko 19 gadu vecumā var izcīnīt medaļu. Toties daudzi cerēja, ka Ostapenko izdosies gūt kādu skaļu uzvaru, kas viņai ne reizi vien jau izdevies. Olimpiskā turnīra gaisotne no citiem turnīriem stipri atšķiras, skatītāji tribīnēs uzvedas daudz trokšņaināk. Šādos apstākļos Aļona varēja arī pārsteigt, un spēles pirmajā setā pret Stosūru tas viņai arī izdevās. Nepilnas pusstundas laikā 6-1. Jaudīgs uzbrukums, laba serve un arī noskaņojums gluži kā liela turnīra finālā. Bet tenisā jāuzvar divos setos, un jau otrajā viss mainījās. Austrāliete savos 32 gados bija krietni pacietīgāka un savu iespēju sagaidīja. Ostapenko sāka kļūdīties arvien biežāk, arī serve vairs nebija tik laba. Vairs neizdevās pretinieci pārsteigt ar dažiem sitieniem un trāpīt precīzi laukuma stūros.

Iespējams, Aļona nedaudz pārdega, jo nebija jau nekāda pamata satraukumam arī pēc viena zaudēta seta. Tāpat vēl jāspēlē izšķirošais. Beigas arī neizdevās — ne snieguma ziņā laukumā, ne uzvedībā. Divi uzbrēcieni tribīnēs sēdošajam Latvijas žurnālistam Edgaram Buļam gluži vai no pazīstamā deputāta Ingmāra Līdakas klasikas. Nervi bija uzvilkti kā stīgas, un zaudējumu Aļona ļoti pārdzīvoja. Atteicās runāt ar mediju pārstāvjiem, savu kļūdu gan labojot jau krietni vēlāk. Samanta Stosūra neliedza sevi intervēt un LTV filmēšanas grupai labprāt pastāstīja par aizvadīto maču un savām izjūtām tajā. Kad Reinis Ošenieks pajautāja, vai Aļonai dažkārt nav nepieciešams auksta duša, austrāliete pasmaidīja un atbildēja apstiprinoši. Pārlieku lielā emocionalitāte dažkārt traucē, un tā bija arī šoreiz.

Olimpisko spēļu pirmajam turnīram Aļona pielikusi punktu. Noteikti ar gūtu mācību, ka tajā ārpus laukuma ir mazliet citi spēles noteikumi nekā tradicionālajos lielajos turnīros. Tāpat ar kārtējo reizi gūtu pārliecību, ka viņa var uzvarēt gandrīz jebkuru pasaulē, bet tikpat labi var arī zaudēt, ja kļūst pārāk nesavaldīga. Rio sensacionāli triumfēja Puertoriko sportiste Monika Puiga, un tas noteikti Aļonai nedaudz kremt, jo apliecināja, ka olimpiskajās spēlēs tik tiešām viss ir iespējams.

Cerēsim uz veiksmīgu turpinājuma 2020. gadā Tokijā. Aļona Ostapenko ir jauna, viņas kāpums reitingā jau tā visai sensacionāls un cīņasspars tāpat. Daži uzlabojumi tehnikā — otrajai servei un sitienam no labās puses jeb forhand —, tāpat dažkārt vēsāku prātu, un viņa vēl daudz var sasniegt. Zinot Aļonas milzīgo cīņassparu un raksturu, olimpiskās spēles viņai ir pateicīga skatuve.

 

TENISS

Vienspēles

Dāmas

1. Monika Puiga (Puertoriko)

2. Andželika Kerbere (Vācija)

3. Petra Kvitova (Čehija)

4. Medisona Kīsa (ASV)

5. Darja Kasatkina (Krievija)

5. Johanna Konta (Lielbritānija)

5. Jeļina Svitoļina (Ukraina)

5. Laura Zīgemunde (Vācija)

33. Jeļena Ostapenko (Latvija)