Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Aizpeldēt nākotnē

Izcīnāmo medaļu komplektu ziņā pārbagātajā peldēšanā jau tradicionāli bijām pārstāvēti divās disciplīnās, veidojot fonu tiem, kas cīnās par medaļām, lai gan cerēts bija mazliet citādāk. Vismaz vienā disciplīnā.

Uz Rio olimpiskajām spēlēm Aļona Ribakova devās ar Latvijas rekordu, kas 200 m brasa peldējumā no dānietes Rikes Melleres Pēdersenas pasaules rekorda atpalika par vairāk nekā 10 sekundēm. Kā zināms, peldēšanā lieli brīnumi notiek retāk nekā cunami tuksnesī. Aļona to labi apzinājās un Rio plānoja sasniegt iespējami labāko rezultātu, ko arī godam izdarīja, savā priekšpeldējumā finišējot ceturtā un Latvijas rekordu labojot par gandrīz divām sekundēm. Pat ja mūsu peldētāja uzvarētu, kā to izdarīja argentīniete Hulija Sebastjana, līdz pusfinālam pietrūktu pusotras sekundes.

Lai gan tika izcīnīta tikai 27. vieta, Aļona par rezultātu priecājās, bet acīs riesās skumju asaras. Jo Rio cīnīties nācās bez sava trenera Germana Jakubovska, kas izaudzinājis un caur jaunatnes olimpiādēm lielajā sportā ievedis ne tikai Aļonu vien. Tagad par savu nākotni Latvijas rekordiste peldēšanā vairs nejūtas droša kaut par nākotni kopumā gan viņai nebūtu īpaši jāuztraucas — bez peldēšanas rekordiem viņai ir arī RTU iegūts maģistra grāds ekonomikā.

Savukārt, ja arī Uvis Kalniņš savu rekordu 400 m kompleksajā peldējumā labotu kaut par nepilnu sekundi, viņš savās otrajās spēlēs tik tiešām turpinātu cīņu pusfinālā, kā bija cerējis. Bet Uvis no sava labākā snieguma par divām sekundēm atpalika. “Rezultāts slikts, nevaru pat pateikt, kāpēc, bet nopeldēju trīs sekundes lēnāk, nekā plānoju,” godīgi atzina mūsu olimpietis. “Neko darīt. Jātrenējas vēl…” Līdz Londonas spēlēm (30. vieta 100 m brīvajā stilā) Uvis Kalniņš aizpeldēja kā Valmieras ģimnāzists, Rio viņš ieradās no ASV Misūri štata universitātes, kurā vienu bakalaura darbu (ekonomikā) jau iesniedzis, otrs (starptautiskā biznesa vadībā) vēl jāpabeidz. “Izvēli studēt Amerikā nenožēloju,” atzina divkārtējais olimpietis. ”Ļoti laba pieredze gan kā sportistam, gan kā studentam.” Vai viņš kļūs par trīskārtēju olimpieti? “Vispirms jāgatavojas pasaules čempionātam īsajā ūdenī,” par nākotnes plāniem sportā Kalniņš atbildēja izvairīgi.

Dāmu finālpeldējumā pasaules rekordiste Rike Mellere Pēdersena finišēja pēdējā, no japānietes Rie Kaneto, kas kļuva par olimpisko čempioni 200 m brasā, atpaliekot par nepilnām četrām sekundēm. Bet 200 m kompleksajā finālpeldējumā septiņiem atlētiem nekādu lielo cerību nebija, jo astotais (pēc rezultātiem pirmais!) bija Maikls Felpss. Savu olimpisko karjeru viņš sāka pirms 16 gadiem Sidnejā ar piekto vietu 200 metros tauriņstilā. Pēc četriem gadiem Atēnās ar sešām uzvarām Felpss kļuva leģendārs. Pekinas olimpiskajās spēlēs viņš pārspēja pats sevi, izcīnot astoņas zelta medaļas, Londonā turpināja uguņot ar četrām uzvarām un Rio pierādīja, ka mainās tikai pasaule, ne viņš. 200 m kompleksajā peldējumā Felpss izcīnīja ceturto Rio zeltu, kuram pēc divām dienām pievienoja vēl vienu 4 x 100 m kompleksā peldējuma stafetē. Starp citu, viņam ir arī cita kaluma olimpiskās medaļas, ar kurām amerikānis nemaz nelielās.

 

PELDĒŠANA

200 m brass

Dāmas

1. Rie Kaneto (Japāna) 2:20,30

2. Jūlija Jefimova (Krievija) 2:21,97

3. Dzjinliņa Ši (Ķīna) 2:22,28

4. Kloja Tjūtona (Lielbritānija) 2:22,34

5. Teilore Makeona (Austrālija) 2:22,43

6. Mollija Renšova (Lielbritānija) 2:22,72

27. Aļona Ribakova (Latvija) 2:30,82

 

200 m kompleksais peldējums

Kungi

1. Maikls Felpss (ASV) 1:54,66

2. Kosuke Hagino (Japāna) 1:56,61

3. Šuņs Vans (Ķīna) 1:57,05

4. Hiromasa Fudžimori (Japāna) 1:57,21

5. Raiens Lohte (ASV) 1:57,47

6. Filips Heincs (Vācija) 1:57,48

24. Uvis Kalniņš (Latvija) 2:02,34