Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Klusu, ar cerību

Latvijas BMX 31 gadu ilgajā vēsturē aizvadīta viena no klusākajām sezonām, kuras skaļākie notikumi bija BMX superkrosa trases atklāšana Valmierā, Eiropas čempionāts tajā un rudenī — Ivo Lakuča dažu klubu pārmetumu provocētā atkāpšanās no izlases galvenā trenera amata. Jāatgādina, ka tieši Lakučs sagatavoja triecienvienību Latvijas karoga pacelšanai ne tikai pār Pekinu, Mārim Štrombergam kļūstot par šī sporta veida vēsturē pirmo olimpisko čempionu, bet arī pār Eiropu un pasauli, to gadu spožākās medaļas izcīnot arī Artūram Matisonam, Artim Žentiņam un trenerim pašam. Viņš šo Latvijas zelta cietoksni nosargāja arī četrus gadus vēlāk Londonā (otra olimpiskā uzvara Štrombergam, devītā vieta Edžum Treimanim), vienlaikus noorganizējot arī vairāku jaunu trašu būvi Latvijā. Ivo Lakučs turpina strādāt BMX labā, stiprinot tā tradīcijas, no kurām viena ir sezonas TOP 10 veidošana.

Tas veidots, ņemot vērā sportistu sniegumu pasaules čempionātā, Pasaules kausa izcīņas posmos, Eiropas un Latvijas čempionātos, kā arī subjektīvi novērtējot sportistu personības izaugsmi, gatavojoties olimpiskā četrgades cikla noslēguma posmam.

1. Kristens KRĪGERS 180 p.

2018. gadā — 3. vieta

Ar lielām darba spējām un izcilu disciplīnu treniņos var nopelnīt BMX augstāko spēku labvēlību. To nedrīkst aizmirst! Palika pirmais aiz strīpas, lai piedalītos Valmieras lielajā Eiropas čempionāta finālā. Laba sacensība Latvijas čempionātā, kurā izdevās pacīnīties ar laikapstākļiem par izdzīvošanu un uzvarēt. Iekļuvis Latvijas izlasē dalībai pasaules čempionātā. Atliek vien strādāt un nostabilizēt savas stiprās īpašības, lai cīnītos par dalību Tokijas olimpiskajās spēlēs.

2. Helvijs BABRIS 172 p.

2018. gadā — 7. vieta

Unikāls gadījums — BMX braucējs kļuvis par Eiropas U-23 vicečempionu citā sporta veidā (pilotējot bobsleja kamanas), bet par to BMX rangā papildus punkti nepienākas. Citādi viņš būtu pirmajā vietā. Izbaudījām Helvija cīņas, PK posmā gūstot 9. vietu. Sen neko tādu nebijām redzējuši! Gribējās turpinājumu… Labas izredzes kļūt par Tokijas olimpieti. Ir mums BMX sportisti, un Helvijs ir viens no tiem.

3. Vineta PĒTERSONE 160 p.

2018. gadā — 1. vieta

Pagājušā gada cerība, ka simtprocentīgi būs mums vieta dāmu braucējai nākamajās olimpiskajās spēlēs. Bet nesaskaņas UCI nometnē, kurā sportiste tika pakļauta zināmai sportiskajai disciplīnai, ir atmetusi Vinetas izaugsmi par vairākiem gadiem atpakaļ. Vērojot sniegumu un attieksmi gan treniņos, gan ārpus tiem, rodas jautājums, vai maz sports ir viņas dzīves aicinājums un kā ar šo lietu tiek galā Vinetas treneris?

4. Vanesa BULDINSKA 85 p.

2018. gadā — 4. vieta

Pēc pilnvērtīga sagatavošanās perioda ziemā rezultāti sāka lauzties uz augšu — 13. vieta PK posmā bija labākais iespētais šogad. Diemžēl muļķīgs kritiens treniņos un sarežģīta atlabšana pārvilka pāri strīpu uzņemtajam kursam uz cienīgu vietu elites sabiedrībā. Bet tajā Vanesai tikai otrais gads, viss vēl priekšā. Varbūt olimpiāde ne šoreiz, bet, zinot viņas spējas, turēsim īkšķus!

5. Edvards GLĀZERS 72 p.

2018. gadā — 6. vieta

Eh, cik neveiksmīga juniora izvēle dalībai elites PK posmā pārvelk pāri svītru (kritiens pirmajā braucienā) latviešu cerībai uz sirdis plosošu cīņu par kontinenta spēcīgākā juniora titulu Valmierā! Organizatori zināja, ka ēdienreize būs bez saldā ēdiena. Iegūta pārliecība sezonas sākumā, viss gāja pēc plāna un tiešām bija patīkami skatīties gan uz sportisko sniegumu, gan uz Edvardu kā personību. Ceru, ka sistēmiskā problēma neattieksies uz viņu nākotnē.

6. Mikus Dāvis STRAZDIŅŠ 70 p.

2018. gadā — 5. vieta

Dzīšanās pēc nezināmā un neiespējamā, bet pieredzei viss nāks par labu! Cits min pedāļus ar kājām, cits ar muti… Ceru, ka mācība gūta. Šī gada sacensību apmeklētības maratonists, apskaužama uzņēmība un ticība saviem spēkiem.

7. Niks ROŽUKALNS 58 p.

2018. gadā — 8. vieta

Stīva adaptācija junioros, pa priekšu paskrēja ne tās emocijas, kas nepieciešamas, lai virzītos pa kāpnītēm augšup. Pamats, uz kā būvēt izaugsmi ir, jāliek tik viss kopā un jāskatās uz priekšu bez aprēķina un pierādīšanas. Sports ir filigrāns.

8. Rinalds Jānis KĀRKLIŅŠ 42 p.

2018. gadā — 10. vieta

Iepazīstot tuvāk sportistu, kurš darījis daudz lieka un kuram blakus nav bijis cilvēka, kas spēj dziļāk ieskatīties, kas viņā slēpjas, atklājas daudz interesantu kvalitāšu. Latvijas junioru čempions, bet pirms tam divas atgriešanās — pēc smagas slimošanas un pēc ātri gūtas traumas. Interesants atklājums, būs interesanti paskatīties, kas tālāk. U-23 klase ir izveidota.

9. Edvards LIBERTS 41 p.

2018. gadā — desmitniekā neiekļuva

Eiropas jauniešu čempions Valmierā, 2. vieta vienaudžu pasaules čempionātā. Kā vienmēr šādos gadījumos jāsaka, modernais BMX sports sākas no 8 m starta kalna, bet priecē tas, ka ik pa laikam par kādu tā ir jāsaka. Ceru, ka papildinās elites sportistu rindas.

10. Filips Krists ROZĪTIS 40 p.

2018. gadā — 10. vieta

Pateicoties Latvijas Riteņbraukšanas federācijas izveidotiem kritērijiem, ir iespēja pielietot perfektu matemātiku un nokļūt nākamā gada pasaules čempionātā, kurā atkal teorija būs teorija. Un, kāds laiks būs rīt, to pateiks parīt!

Ivo Lakučs
Ivo Lakučs