Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Kurzemes pavasaris

Māris Blodonis 

Lieldienās pie Zebrus ezera Bikstu pusē plīvoja sešu valstu karogi. Starptautiskajās orientēšanās sacensībās Kurzemes pavasaris 600 dalībnieku vidū bija arī trīs desmiti norvēģu, pa mazākam skaitam no citām tuvākām vai tālākām valstīm. Visus vilināja ne tikai Pasaules kausa posmā iegūstamie punkti, bet arī interesantās (kā vienmēr) OK Saldus līdera Oskara Zērņa veidotās trases.

Dāmām divu distanču summā labāko desmitniekā piecas ārzemnieces. Uzvarēja lietuviete Sandra Paužaite, par astoņām minūtēm apsteidzot labāko no mūsējām — Daci Gaigali. Arī vīriem labāko desmitniekā pieci cittautieši, vien starpība tā, ka pirmais mērķi sasniedza latvietis Jānis Krūmiņš.

Tur tālumā Austrālija

Jau maija beigās Igaunijā notiks Baltijas čempionāts, kurā Latviju pārstāvēs desmit dāmas un tikpat kungu. Jūlijā uz Austrāliju dosies mūsu juniori, lai cīnītos pasaules orientēšanās trasēs.

Kurzemes pavasara divās distancēs pieteicās pirmie pretendenti. Vēl būs krosa tests un divas distances Igaunijā. Tagad uz vietām izlasē pretendē Krista Mihailova (Auseklis) un Laura Vīķe (Kāpa), kā arī Rasa Brūna un Ilze Cahrausa no Saldus. Puišiem līderis joprojām ir Anatolijs Tarasovs (RPP), ceļam uz Zaļo kontinentu pošas arī Mārtiņš Puriņš (RPP), Edgars Sparāns (Ogre) un Marģers Kietis (LSPA). Būs ko darīt arī Eiropā. Kontinenta jauniešu čempionāts jauniešiem jūnijā Ungārijā, pieaugušajiem Ukrainā augustā.  Būs skriešana, būs orientēšanās gan jaunajiem, gan lielajiem.. Būs Latvijas meistarība maijā, vēl pēc mēneša Kāpas trīsdienas.

Oskars Zērnis par Zemessargiem

Vienlaikus ar Kurzemes pavasari Bikstos notika arī Zemessargu sacensības. Zemessargos  iestājušies, sportisti attīsta un popularizē orientēšanās sportu. Līderos joprojām ir Aija Skrastiņa, Aļona Gromova, Laima Klauža, Ieva Šusta, Alīda Ābola, Jānis Krūmiņš. Patīkami, ka ar katru gadu aug to jauno Zemessargu meistarība, kuri aqrāk ar orientēšanos nav nodarbojušies.

Lieldienu balva Vecrīgā

Jau sesto gadu OK Mona Rīgā organizēja Latvijas kausa izcīņas parkorientēšanās sacensības. Pirms trim gadiem tās notika vecpilsētā. Arī šoreiz orientieristi okupēja Latvijas metropoles sirdi, sūtot vecpilsētas ieliņās un pagalmos gandrīz trīs simtus entuziastu.

 Vecpilsētas labirintos centās iejusties arī viessportisti. Elites dāmu grupā tas vislabāk izdevās norvēģietei Karianei Rūdai, kas par desmit sekundēm finišā apsteidza olainieti Ingu Dambi. Pēc tam mērķa līniju šķērsoja vēl trīs Rūdas tautietes un madoniete Una Bērziņa. Kungu konkurencē ātrākais bija Jānis Krūmiņš.

Žurnālistu konkurencē pirmais finišēja Latvijas avīzes korespondents Ģirts Zvirbulis.

Māris BLODONS