Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Lai kalpo rūdījumam

Visi šauj sākumā. Mēs gribējām bliezt, kad citi jau būs izlādējušies, un aizvadītajai BMX sezonai gatavojāmies citādi. Otrreiz tā nedarīsim. Ja tiec uz viļņa sākumā, tad tomēr daudz vieglāk uz tā turēties un viss iet no rokas. Sezonas sākumā Eiropas treniņnometnē Māris Štrombergs traumēja muguru un pirmais Eiropas kausa posms sarežģītajā Zolderas trasē Beļģijā, kur jūlija beigās notika pasaules čempionāts, viņam gāja secen. Eiropas čempionāta finālā Māris cīnījās otrajā pozīcijā, bet kļūdījās un finišēja ceturtais. Edžus Treimanis palika pirmais aiz finālistu astoņnieka. Pasaules čempionāta taimtriālā visi četri mūsu elites braucēji iekļuva labāko trīsdesmitniekā. Tas likās cerīgi. Bet visu izbojāja lietus, kas sacīkšu organizācijā izraisīja haosu. Starts tika pārcelts uz zemo, 5 m augstuma, kalnu, tāpēc braukt jau nācās pa citu trasi. Neviens mūsējais neiekļuva pat pusfinālā. Viena neveiksme, otra, trešā un… neticība klāt. Rezultāti neatspoguļo to, kam bijām gatavi. Vismaz ar uzvaru pēdējā Pasaules kausa izcīņas posmā savās mājās, ASV, Māris apliecināja, ka viņš joprojām spēj sevī pamodināt Mašīnu. Kopumā šis bija neveiksmju gads, ar kuru, ceru, nopelnīsim veiksmi nākamajā sezonā.

Veidojot tradicionālo BMX rangu, vērā ņemts sniegums pasaules un Eiropas čempionātos (pēdējais tiek pielīdzināts Amerikas kontinenta sacensībām), Pasaules kausa izcīņā un Latvijas čempionātā. Īpaši uzskaitītas visas sacensības un rezultāti, kas dod punktus kvalifikācijai olimpiādes spēlēm Rio.

Pirmo reizi Latvijas BMX TOP 10 ir divas dāmas un trīs jauni vārdi.

 

1. Māris Štrombergs 199 p.

2014. gadā — 1. vieta

Klusums pirms vētras jeb vētra galvā. Tā varētu raksturot šo tik svarīgo pirmsolimpisko sezonu. No ikgadējām kaitēm (muguras problēmas) nebija iespējams izvairīties, un smagais gada sākums atstāja iespaidu uz visu sezonu. Izcīnītā 4. vieta Eiropas čempionātā, uzvara PK noslēdzošajā posmā un totāla nevēlēšanās aizstāvēt smago Amerikas čempiona titulu, ir tas, ko Māris ierakstīja vēsturē par 2015. gada sezonu. Citam var likties nožēlojami, bet daudzi savā 20 gadus garajā karjerā pie šādiem panākumiem netiek! Karognesējs viņš ir, un, ja tik gribēs, tad to var iznest augstu un cēli!

 

2. Edžus Treimanis 190 p.

2014. gadā — 2. vieta

Savulaik Latvijas hokeja izlase bija vecākā jebkurā čempionātā, un olimpiskā RIO2016 BMX izlase noteikti būs vecākā, titulētākā un pieredzes bagātākā. To var attiecināt uz Edžu — meistarība jāliek lietā gandrīz vienmēr, bet mūsdienās jaunie, dullie uz to neskatās, viņiem netrūkst bezkaunības to nerespektēt. Sezona kā zirnekļa tīkls, kas sapinies, aptinies, un viņš tā īsti netika no tā vaļā. Pats saprot, ka būs kaut kas jāziedo, lai noturētos un paceltos savā īstajā vietā un laikā.

 

3. Rihards Veide 120 p.

2014. gadā — 4. vieta

Šāgada Latvijas čempions, tā bija skaista sacensība, kas daudziem priecēja acis, bija visai pārliecinoša, respektējama attieksme pašu mājās pret saviem konkurentiem, kolēģiem. Bet lielais mērķis un uzdevums netika sasniegts. Daudzi neveiksmju faktori pavadīja visu komandu, un tā kārtīgi nostāties pasaules TOP 32, lai kandidētu uz Rio, īsti nesanāca. Atlicis tik darbu izdarīt līdz galam, lai esam droši par divām vietām Rio, vai arī rādīt Ginesa rekordu un aiztaisīt muti ciet pat visoptimistiskākiem cilvēkiem, kuriem jau viss ir skaidrs!

 

4. Kristens Krīgers 99 p.

2014. gadā — 3. vieta

Pirmais gads elitē, labi! Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, izaugsme ir piebremzējusies. Elitē, protams, trūkst pieredzes — informācijas, kuru izmantot, kad varbūt neklājas tik labi, kā gribēts. Bet kopumā Kristens noteikti ir ceļā uz kādu skaļāku sasniegumu. Viņa vienaudzis Niks Kimmans no Nīderlandes šogad fenomenāli kļuva par pasaules čempionu elitē. Kristens deviņpadsmitgadīgo konkurencē bija otrs labākais, un mēs jau zinām, ka paaudzes mainās ātri… Pacietība, lielāka izpratne, vairāk stundu — un būs labi!

 

5. Sandra Aleksejeva 35 p.

2014. gadā — desmitniekā neiekļuva

Šogad priecēja ar pārdomātu sniegumu un sakārtotu galvu, mērķtiecīgi, soli pa solim gāja uz priekšu, lai noturētos un gatavotu visus savus trumpjus atbildīgākajiem brīžiem. Sandras 6. vieta Eiropas spēlēs Baku reabilitēja puišu blāvo rezultātu. Ļoti ceram, ka viss izdosies un pasaules čempionātā Sandra mūs priecēs ar ceļazīmi uz Rio!

 

6. Kristaps Vekša 30 p.

2014. gadā — desmitniekā neiekļuva

Uzsācis gatavoties ar visiem kopā, guva nopietnu traumu, kas liedza sevi attīstīt visu iepriekšējo gadu. Pamazām jau paspīd arī rezultāti, uzvarēja SMScredit.lv čempionāta kopvērtējumā. Tas liecina, ka būs arī kas lielāks! Ar savu neatlaidību bija ļoti tuvu Latvijas čempionāta trijniekam, tikai vecās lietas nāk uz āru un neļauj pietiekami ātri mainīt savu stilu un psiholoģiju. Darba vēl daudz, jābūt gudrākam, lai ātrāk tos paveiktu.

 

 

7. Helvijs Babris 20 p.

2014. gadā — desmitniekā neiekļuva

Latvijas junioru čempions. Pirmais gads ar kārtīgu slodzi, daudz pārmaiņu, viss jāsaliek pa plauktiņiem, perspektīvs. Nākamais olimpiskais gads varbūt atstās visu pārējo ēnā, bet katram savs ceļš ejams, un Helvijam ir daudz soļu, kur spert. Labi iesāka sezonu, bet kaut kas līdz galam pietrūka… Tas jāmeklē un jāatrod. Ja ir pārliecība, tad ir patīkami skatīties!

 

 

8. Mikus Strazdiņš 19 p.

2014. gadā — desmitniekā neiekļuva

Viens no jauniešu grupas līderiem un pavisam cita braukšanas stila piekopējiem Latvijā. Mazliet jau iemēģināja savu varēšanu junioru sacensībās, kas būs viņa lielais izaicinājums nākamgad. Jauniešiem uzvara Eiropas kausa kopvērtējumā, 3. vieta Eiropas čempionātā, 4. vieta pasaules čempionātā, tikai dažiem mūsu tagadējiem dūžiem bija tādi panākumi pirms lielā sporta.

 

9. Vineta Pētersone 18 p.

2014. gadā — desmitniekā neiekļuva

Jaunie un jaunās liek par sevi manīt, un Vineta nav izņēmums. Vērtējot pēc kritumiem un kāpumiem, Vineta stabili ieņemtu pirmo vietu! Smagi, nevajadzīgi kritieni, gari atlabšanas procesi un perfekts sniegums gada atbildīgākajās sacensībās. Eiropas jauniešu čempione, pasaules čempionātā — 4. vieta! Nākamais ir junioru gads, un lielais sports sākas, cerības mums ir!

 

10. Elvis Puroms 10 p.

2014. gadā — 9. vieta

Turpina braukt pašmāju seriālā, izcīnīja 2. vietu SMScredit.lv čempionātā, trenē mazos un mācās, lai palīdzētu citiem sportistiem sasniegt augstākās virsotnes. Labs piemērs, kā kļūt par labu speciālistu ar labu, vajadzīgu profesiju.

Ivo Lakučs