Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

LATVIJAS III OLIMPIĀDE Īpatnība kopības vilnī

Paukotāji Latvijas olimpiādē piedalījās pirmo reizi, un šī debija sniedza jaunas izjūtas, rosināt tās baudīt arī turpmāk.

„Šīs bija sacensības ar īpašu kopības sajūtu,” atzīstLatvijas izlases galvenais treneris paukošanā ar floreti Valdis Kupčs. „Latvijas meistarsacīkstes parasti notiek katrā disciplīnā atsevišķi, bet šoreiz Liepājas olimpiskajā centrā visi cīnījās vienlaikus. Turklāt mūsu dueļus varēja vērot arī citu sporta veidu pārstāvji. Skatītāji un krāšņā apbalvošanas ceremonija cēla mūsu pašapziņu.”

Četrās disciplīnās godalgotās vietas ieguva favorīti (trīs zelti Daugavpilij, viens Jūrmalai), bet dāmu paukošana ar floreti dāvāja pārsteigumu. Uzvarēja 26 gadus vecā rīdziniece Agnese Liepiņa, kura gadus deviņus sacensībās nebija manīta.

Agnese cītīgi trenējusies līdz 16 gadu vecumam, startējusi arī starptautiskās sacensībās. Tad paukošanai metusi mieru un sekmīgi mācījusies — Latvijas Universitātē ieguvusi maģistra grādu jurisprudencē. Šobrīd strādā savā profesijā. Nesen atsākusi paukot savam vaļaspriekam. Uzzinājusi par olimpiādi Liepājā, nolēma apspriesties ar savu bijušo treneri Annu Anaņinu un dažus mēnešus tai pagatavoties nopietnāk.

Agnese atzīst, ka par uzvaru neesot domājusi, jo neko daudz par sāncenšu meistarības līmeni neesot zinājusi. Kad pēc spraigas un nervozas cīņas uzvarējusi pusfinālā, tad gan gribējies šādu panākumu atkārtot arī izšķirošajā cīņā. Agnesei tas izdevās, apliecinot, ka vecais sakāmvārds par meistarību un rūsēšanu nav no gaisa grābts.

Čempiones tituls nopietnajai juristei un azartiskajai paukotājai licis aizdomāties — varbūt vērts turpināt ceļu šajā spraigajā, zibenīgu un izšķirīgu lēmumu pārpilnajā sporta veidā.

 

DŽUDO

Dāmas

Paukošana ar floreti

1. Agnese Liepiņa (Rīga)

2. Ilona Mihailova (Rīga)

3. Dace Seile (Rīga)

3. Paula Šestakovska (Rīga)

5. Baiba Brandule (Rīga)

6. Margarita Guščina (Rīga)

Paukošana ar špagu

1. Aleksandra Smetāņina (Daugavpils)

2. Mišela Taņa Baratta (Babītes novads)

3. Aleksandra Jancēviča (Daugavpils)

3. Ksenija Kuldašova (Daugavpils)

5. Anita Truskovska (Daugavpils)

6. Sindija Roga (Rīga)

Kungi

Paukošana ar špagu

1. Genādijs Gusevs (Daugavpils)

2. Artūrs Markovs (abi Daugavpils)

3. Staņislavs Judkins (Rīga)

3. Jurijs Sjaņita (Daugavpils)

5. Pāvels Švecovs (Rīga)

6. Artūrs Šilins (Daugavpils)

Paukošana ar floreti

1. Toms Štašulāns (Daugavpils)

2. Iļja Sitovs(Daugavpils)

3. Andis Ikarts (Daugavpils)

3. Kristaps Supe (Daugavpils)

5. Roberts Āboliņš (Daugavpils)

6. Artūrs Trams (Daugavpils)

Paukošana ar zobenu

1. Jevgēņijs Zelikovičs (Jūrmala)

2. Viktors Vorobjovs (Rīga)

3. Igors Buzo (Daugavpils)

3. Semjons Zelekovičs (Daugavpils)

5. Māris Trukšāns (Daugavpils)

6. Viktors Koroļonko (Daugavpils)