Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

LATVIJAS III OLIMPIĀDE Loka šāvēju svētki

Pirmo reizi Latvijas olimpiādes programmā tika iekļauta arī loka šaušana, kas kopš 1900. gada (gan ar pārtraukumiem) ir īstens olimpiskais sporta veids, tāpēc mūsu loka šāvēju saime to uzskatīja gandrīz vai par savu dzimšanas dienu.

Ventspils olimpiskajā centrā loka šāvēji sacentās uz vēlīgi atvēlētā galvenā futbola stadiona seguma. Mūsu labākie sportisti galvenokārt trenējas klubā Amazones, tādējādi par medaļām cīnījās vien mūsu vienīgā profesionālā trenera Eduarda Lapsiņa audzēkņi, kuri šoreiz gan pārstāvēja savu pašvaldību komandas.

Piemēru rādīja pats treneris, finālā visai pārliecinoši apspēlējot savu audzēkni Ināru Dubkeviču — 6—2. Interesanti, ka sīvāka cīņa Lapsiņam bija priekšsacīkstēs, kur pretī stājās ventspilnieks Viktors Avsjuks, kurš vairāk šauj ar kompaktloku, taču pēdējos treniņos stipri uzlabojis savu prasmi šaušanā ar olimpisko ieroci. Eduards šo atšķirību vērtē, salīdzinot formulas un rallija mašīnas: abām ir virsbūve, motors, riteņi, taču braukšana stipri atšķiras.

Treneris uzteic uzvarētāju sievietēm Līgu Zommeri un trešās vietas ieguvēju Marinu Rjabovu, taču reizē piemin vairākiem vadošajiem sportistiem raksturīgo iezīmi — kamēr viņi piedalās sacensībās vien prieka pēc, rezultāti aug un ir pat stabilāki, nekā apjaušot savas iespējas un tiecoties pēc augstākiem mērķiem. Arī Marina, kurai ir neapšaubāms loka šāvējas talants, pagaidām apmierinās tikai ar sportošanu amatieru līmeni.

Mūsu nesenā līdere (reāli kandidēja uz līdzdalību olimpiskajās spēlēs Pekinā) Zane Bērziņa, tagad dzīvojot un startējot Francijā, vairs pēc olimpiskās līdzdalības tik centīgi nedzenas. Jānis Amatnieks, kurš vēl šovasar tiecās pēc Londonas olimpiskās ceļazīmes, Ventspilī palika vien ceturtais.

Tomēr Latvijas izlases vecākais treneris Eduards Lapsiņš ir optimists un cer, ka olimpiskajās spēlēs reiz startēs arī Latvijas sportisti. Par to liecina jaunu audzēkņu pieplūdums, Babītes loka šaušanas bāzes Pļavas pilnveidošana, kurā notiek arī starptautiskas sacensības. Iespējams, ka arī mūsu tehnoloģiskais laikmets daudzus pilsētniekus vilina atgriezties pie pirmsākumiem.

 

LOKA ŠAUŠANA

Dāmas

1. Līga Zommere (Babītes nov.)

2. Anete Kreicberga (Jūrmala)

3. Marina Rjabkovs (Babītes nov.)

4. Rimma Matvejeva (Rīga)

5. Jeļena Malaša-Homicēviča (Rīga)

6. Līga Blūmentāle (Babītes nov.)

Kungi

1.Eduards Lapsiņš (Babītes nov.)

2. Inārs Dubkevičs (Inčukalna nov.)

3. Jānis Apsītis (Jūrmala)

4. Jānis Amatnieks (Rīga)

5. Viktors Avsjuks (Ventspils)

6. Pāvels Šatrava (Ventspils)