Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

LATVIJAS III OLIMPIĀDE Rīga pret Siguldu

Badmintonā ārpus konkurences bija Rīgas un Siguldas novada sportisti, kuri visus piecus medaļu komplektus sadalīja savā starpā. Divi zelti un sudrabs Raimondam Cipem, savukārt starp dāmām labākā bija Ieva Pope ar diviem zeltiem. Abi čempioni pārstāv Rīgu.

Vīriešu vienspēļu turnīrā viena no intriģējošākajām spēlēm risinājās pusfinālā, kurā tikās Latvijas 2011. gada ranga līderis Raimonds Cipe un pašreizējais līderis — siguldietis Guntis Lavrinovičs. (Viņš pavisam sešas sezonas noslēdzis reitinga galvgalī). Sīvā divu setu cīņā ar 21:15, 24:22 veiksmīgāks bija Cipe. Tas arī bija turnīra lūzums — finālā Cipe pārliecinoši ar 21:18, 21:8 sakāva Kārli Vidasu, kurš daudz spēka atstāja iepriekšējā spēlē — trīs setu duelī mačā pret Ediju Līviņu.

Dubultspēļu turnīrā zīmīgi finālā iekļuva četri labākie vienspēļu turnīra dalībnieki: Cipe/Līviņš un Lavrinovičs/Vidass. Čempiona noskaidrošana izvērtās par vienu no turnīra visgarākajām cīņām. 45 minūtes ilgā spēlē ar 21:19, 13:21, 21:13 Cipe/Līviņš salauza sāncenšu pretestību, neļaujot Lavrinovičam revanšēties par zaudējumu vienspēlēs.

Sieviešu vienspēļu pusfinālā rīdziniece Ieva Pope pieveica talantīgo Annu Pumpuri, bet reitinga līdere Monika Radovska neatstāja nekādas cerības Anitai Švalbei. Cīņā par zeltu Pope Radovsku stabili pieveica pirmajā setā, taču čempiones kronis Popei nāca stipri nervozā galotnē — 21:16, 25:23. „Nedaudz pārsteidz vienspēle un trešās vietas ieguvēja, arī pašai spēlētājai tas bija negaidīts sasniegums,” komentēja Latvijas Badmintona federācijas prezidents Gunārs Lūsveris.

Dubultspēļu finālā tīkla abās pusēs atkal atradās abas vienspēļu turnīra finālistes — Pope/Šefere pret Radovsku/Švalbi. Dažādiem pavērsieniem pilnajā trīs setu mačā ar 21:11, 19:21, 21:14 Pope kopā ar pārinieci ieguva savu otro zeltu olimpiādē un ceturto — Rīgai.

Jauktajā dubultspēļu turnīrā pie vienīgā zelta izdevās tikt Siguldai. Novadniekiem paldies jāsaka Lavrinovičam/Radovskai, kas trīs setos ar 21:16, 11:21, 21:15 pārspēja Cipi/Šeferi.

Kopumā Siguldai astoņas medaļas, bet tikai viena zelta, rīdziniekiem — septiņas medaļas, toties četras zelta! Pēc mačiem prezidents Lūsveris diplomātiski norādīja, ka pirmais sešnieks bija prognozējams jau pirms turnīra. Lielāko uzmanību savā komentārā viņš gan veltīja sporta zālei, kas bija piešķirta badmintona sacensībām, paužot pamatotu neapmierinātību: „Traucēja griestu konstrukcijas un +29 grādu karstums zālē,” Lūsveris izklausījās visnotaļ sarūgtināts.

 

BADMINTONS

Vīriešu vienspēles

1. Raimonds Cipe (Rīga)

2. Kārlis Vidass (Siguldas nov.)

3. Guntis Lavrinovičs (Siguldas nov.)

4. Edijs Līviņš (Rīga)

5. Arturs Akmens (Siguldas nov.)

6. Ivo Keišs (Cēsu nov.)

Sieviešu vienspēles

1. Ieva Pope (Rīga)

2. Monika Radovska (Siguldas nov.)

3. Anita Švalbe (Siguldas nov.)

4. Anna Pumpure (Siguldas nov.)

5. Aija Pope (Rīga)

6. Lāsma Ozola (Siguldas nov.)

Jauktās dubultspēles

1. Guntis Lavrinovičs, Monika Radovska (Siguldas nov.)

2. Raimonds Cipe, Kristīne Šefere (Rīga)

3. Aigars Bedrītis, Anita Švalbe (Siguldas nov.)

4. Toms Preinbergs, Aļesja Hodakovska (Rīga)

5. Kārlis Vidass, Lāsma Ozola (Siguldas nov.)

6. Edijs Līviņš, Aija Pope (Rīga)

Vīriešu dubultspēles

1. Raimonds Cipe, Edijs Līviņš (Rīga)

2. Guntis Lavrinovičs, Kārlis Vidass (Siguldas nov.)

3. Toms Preinbergs, Reinis Šefers (Rīga)

4. Aigars Bedrītis, Didzis Gureckis (Siguldas nov.)

5. Andis Bērziņš, Elvis Pētersons (Valmiera)

6. Artūrs Akmens, Pauls Gureckis (Siguldas nov.)

Sieviešu dubultspēles

1. Ieva Pope, Kristīne Šefere (Rīga)

2. Monika Radovska, Anita Švalbe (Siguldas nov.)

3. Aļesja Hodakovska, Aija Pope (Rīga)

4. Ize Kublicka, Margarita Miķelsone (Rīga)

5. Diāna Lenceviča, Anna Pumpure (Siguldas nov.)

6. Krista Arcimoviča, Lāsma Ozola (Siguldas nov.)