Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

LATVIJAS III OLIMPIĀDE Ventspils katapulta

Šī ir pirmā Latvijas olimpiāde, kurā piedalās arī olimpiskais čempions,” uzsvēra Latvijas bijušās BMX federācijas (tagad tā iekļauta Riteņbraukšanas federācijā) pirmais un vienīgais prezidents Aldons Vrubļevskis. Turklāt savā sporta veidā pirmais čempions.” Pirms četriem gadiem Ventspilī tika uzbūvēta BMX trase un Latvijas II olimpiādē tajā uzvarēja Māris Štrombergs, iezīmējot ceļu pēc Pekinas zelta. 7. jūlijā valmierietis Štrombergs atgriezās Ventspilī.

Ne tikai ar olimpisko zeltu, arī ar diviem pasaules čempiona tituliem, uzvarām Pasaules kausa izcīņas superkrosos un Amerikas BMX seriālos. Ar vērtīgu pieredzi, kas rūdīta, spējot atgūties no nopietnām traumām. Māra Štromberga uzvara Latvijas III olimpiādē bija pārliecinoša, bet nevarētu teikt, ka tā nāca viegli. Vissīvākie viņa konkurenti bija tie, kas palika uz Londonas olimpiskās komandas sliekšņa — ventspilnieks Toms Mankus un Pekinas olimpietis Artūrs Matisons, kā arī jaunais jelgavnieks Kristaps Vinters. Edžus Treimanis un Rihards Veide, sekmīgi cīnījušies priekšsacīkstēs, finālā kļūdījās.

Diemžēl Sandrai Aleksejevai bija jāpaliek skatītājos, jo pilnu dāmu barjeru Latvijas BMX vēl savākt nevar. Pagaidām…

 

BMX

1.    Māris Štrombergs (Valmiera)

2.    Toms Mankus (Ventspils)

3.    Artūrs Matisons (Valmiera)

4.    Kristaps Vinters (Jelgavas nov.)

5.    Viesturs Morozs (Rīga)

6.    Edžus Treimanis (Valmiera)