Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Londonas iedvesmota

Vissarežģītākajā un daudzveidīgākajā vieglatlētikas dāmu disciplīnā — septiņcīņā — Laura Ikauniece laboja trīs personiskos un atkārtoja vienu Latvijas rekordu, izcīnot godpilno devīto vietu. Savos divdesmit gados 38 dalībnieču konkurencē Laura bija otra jaunākā sportiste ar visīsāko un arī visstraujāko panākumu sarakstu. Gada laikā no Eiropas junioru bronzas līdz trešajai vietai kontinenta pieaugušo čempionātā. Trijos gados no Eiropas Jaunatnes olimpiādes medaļas (2009. gadā 3. vieta augstlēkšanā) līdz labāko desmitniekam olimpiskajās spēlēs.

Sākums bija pieticīgs. 100 metru barjerskrējienā, cīnoties blakus celiņā ar Aigu Grabusti, tikai 27. rezultāts (13,71), 26. Grabustei (13,65). Sev tik tīkamajā augstlēkšanā Laura jau bija septītā (1,83), paceļoties uz piecpadsmito pozīciju kopvērtējumā, bet pēc netīkamās lodes grūšanas (12,64) noslīdot uz 22. aili. Noslēgumā sacensību pirmajā dienā atplauka smaidā ar personisko rekordu 200 m (24,16), kas gan vēl neļāva pamest trešo desmitnieku. Diemžēl Aigai Grabustei pēc 1,77 augstlēkšanā un 13,52 lodes grūšanā saasinājās iepriekš gūta kājas trauma un viņa no sacensībām izstājās.

„Uz Londonu ar treneri atbraucām ātrāk un šeit tāpat kā iepriekšējā treniņnometnē īpašu uzmanību pievērsām spēkam un ātruma izturībai,” savu sniegumu pirmajā dienā analizēja Laura. „Tāpēc arī bija labi rezultāti gan lodē — tikai 3 cm atpaliku no personiskā rekorda —, gan 200 m skrējienā. Nav pirmā reize, kad nepadodas barjerskrējiens. Šķiet, kādu septīto barjeru aizķēru, pēdējo apgāzu, tāpēc personiskais rekords nesanāca.”

Otrās dienas triju disciplīnu kāpnes Lauru veda tikai uz augšu. Tāllēkšanā vienpadsmitā (6,13) un 16. kopvērtējuma vieta, šķēpā gan tikai ar pēdējo mēģinājumu, bet sestais rezultāts (51,27) un lēciens labāko desmitniekā — devītā punktu summa.

800 m distanci 80 000 skatītāju klātbūtnē Ikauniece jau skrēja pēdējā — līderu — skrējienā, kurā finišēja ceturtā ar personisko rekordu un savai debijai olimpiskajās spēlēs punktu pielika, saglabājot devīto vietu un kļūstot par Latvijas rekorda līdzautori.

„No sākuma bija tik viegli skriet! Ļoti palīdzēja skatītāju atbalsts,” stāstīja Laura. „Bet beigās nemaz tā vairs nelikās.” Drāmu piedzīvoja olimpiskā vicečempione (2004. g.) un pasaules rekordiste lietuviete Austra Skujīte, kura šajā skrējienā pazaudēja gan sudrabu, gan arī bronzu, kopvērtējumā paliekot ceturtā.

„Jā, esmu priecīga!” pēc finiša un septiņcīņā ierastā goda apļa tikusi ārā no pārpildītā stadiona, starojošām acīm sprindzinot, atzina Laura. „Uz Londonu braucot, prātoju — tikšu divpadsmitniekā, būs baigi labi. Tagad jau liekas, ka varēju vēl augstāk tikt. Ja barjeras un tālums padotos kā parasti…”

Par panākumu Laura saka lielo paldies savai mammai Vinetai Ikauniecei-Ozoliņai — savulaik daudzkārtējai Latvijas rekordistei un čempionei — un trenerim Andim Austrupam. Uz Rīgu viņa brauc Londonas iedvesmas pilna nākamajām sacensībām

Pēc 200 m skrējiena apsteidzot Skujīti, septiņcīņas līderes godā atgriezās Lielbritānijas atlēte Džesika Enisa, kuras dzīslās rit arī jamaikiešu asinis. Publikas vētraini atbalstīta, viņa šo pozīciju ar jaunu nacionālo rekordu pārvērta olimpiskajā zeltā. Lūk, kāda Londonā bija čempiones rezultātu sērija: 12,54 (1.), 1,86 (4.), 14,28 (9.),22,83 (1.), 6,48 (2.), 47,49 (10.), 2:08,65 (1.).

 

VIEGLATLĒTIKA

Septiņcīņa

1. Džesika Enisa (Lielbritānija) 6955

2. Lilija Švarckopfa (Vācija) 6649

3. Tatjana Černova (Krievija) 6628

4. Ludmila Josipenko (Ukraina) 6618

5. Austra Skujīte (Lietuva) 6599

6. Ida Antuanete Nana Džimū (Francija) 6576

9. Laura Ikauniece (Latvija) 6414

23. Grita Sadeiko (Igaunija) 6013

Aiga Grabuste nefinišēja