Mērauklas turnīrs

„Man nav pretenziju, kā liepājniece Rebeka Mertena pirmajā spēlē zaudēja turcietei,” katra mūsējā tenisista snieguma analīzi sāk treneris Jānis Viņķis. „Pirmo setu Rebeka vinnēja, bija vadībā arī otrajā, bet tad līdz galam nenoticēja sev, ka spēs uzvarēt arī visā spēlē… Pretiniece bija pieredzējušāka.”

„Krista Cērpiņa varēja vairāk. Viņa šajā turnīrā jau bija izliktā spēlētāja, ar augstāku vietu rangā, tas garantēja, ka pirmajā kārtā būs vājāka pretiniece,” turpina Viņķis. „Tā arī bija. Krista somieti ātri apspēlēja visos komponentos. Mūsējai vajadzēja uzvarēt arī otrajā kārtā šveicieti. Krista ir progresējusi gan tehniski, gan fiziski, tomēr pietrūka kāda mazumiņa. Abos setos spēle sākās līdzīgi. Bija 4:4, likās — tūlīt svaru kausi nosvērsies par labu mums, bet nekā! Lai uzvarētu, reizēm jātiecas izdarīt mazliet vairāk nekā šķietami iespējams. Labāko sešpadsmitnieks bija tuvu.

Dubultspēļu pirmajā kārtā pret armēnietēm neradās jautājums, kuras meitenes uz laukuma ir labākas. Otrajā kārtā pretī nāca Baltkrievijas pāris, kurā viena tenisiste ir izteikti vājāka. Šo faktoru mūsējās neizmantoja, kaut gan otrajā setā jau bija vadībā.”

Puišu komandā bija pārstāvēta arī Daugavpils, kuras tenisa talanti, nonākot pusaudžu konkurencē, parasti izzūd. Iespējams, Maksims Ņesins būs pirmais austrumu ledlauzis, kas vilks līdzi arī citus. „Pirmajā kārtā viņam pretī stājās zināms spēcīgs baltkrievs, bet ne tāds, pret kuru nebūtu variantu, „vērtē Jānis Viņķis. „To arī spēle pierādīja, bet tāpat kā Kristai mazliet pietrūka, kā mēs sakām, spēles līdz asiņainiem ceļgaliem.

Puišiem EYOF startēja visi Eiropas labākie šīs vecuma grupas spēlētāji. Arī Gustavs Lukstiņš uz šo turnīru brauca ar zināmām ambīcijām. Pirmajā kārtā gandrīz trīs stundu maratonmačs ar austrieti. Kā zināms, Austrijas izlasē vāju spēlētāju nemēdz būt, tomēr šo barjeru Gustavs pārvarēja ar 7:6, 7:5. Nākamais pretinieks bija ar trešo numuru izliktais grieķis Stefans Tsitsips, kurš arī šajā turnīrā izcīnīja bronzas medaļu. Spēlē pret Gustavu viņš bija mazliet ātrāks, mazliet agresīvāks un mazliet drošāks, tas izšķīra rezultātu. Bet tieši šādas spēles jāņem mērauklai, tās rāda, kur un kāpēc tu zaudē. Ikdienā, braukājot pa turnīriem un nereti tajos iekļūstot pat finālā, izpratne par savu vietu Eiropā nerodas.

Dubultspēlē mūsu pretinieki bija spēcīgie itāļi, tomēr Gustavs ar Maksimu nolemtībai nepaļāvās un spēja pat vienu setu vinnēt.”