Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Pavingrosim… Vingrosim!

Sports sākas ar piedāvājumu pamēģināt. Šāgada Olimpiskās dienas devīze bija — Pavingrosim. Zemteksts — lai pēc tam vingrotu, sportotu bieži un regulāri. 28. septembrī Laura Reinika dziesmas Es skrienu pavadījumā vingroja vairāk nekā 76 000 skolēnu 76 norises vietās visā Latvijā. Gandrīz divas reizes vairāk nekā pērn, kad pirmo reizi par Olimpiskās dienas kopējo elementu tika izraudzīta rīta vingrošana.

„Esmu patiesi gandarīts par šīs idejas dzīvotspēju un pateicīgs par pašvaldību vadītāju atsaucību un skolotāju radošumu,” atzina rīta vingrošanas idejas autors olimpiskais vicečempions un LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, piebilstot, ka Olimpiskā diena kļūst arvien populārāka un daudzās vietās jau aizstājusi skolas sporta dienu, citviet viss septembris kļuvis par olimpisko mēnesi. Kopējais vingrojums tikai ievadīja Olimpisko dienu, kas pēc tam ar dažādām sportiskām aktivitātēm turpinājās Latvijas skolās un sporta centros.

Olimpisko rīta vingrošanu tiešraidē translēja Radio SWH, savukārt videoklips Pavingrosim! ar populāru olimpiešu piedalīšanos bija skatāms LTV7 ēterā. Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas Vingrošanas katedras docente Inese Ļubinska norāda, ka šogad vingrošanas komplekss, salīdzinot ar pērno gadu, kļuvis garāks, interesantāks un mūsdienu skolas prasībām atbilstošāks. Tā izstrādē kopā ar docenti piedalījās septiņi sporta skolotāji no Rīgas, Jelgavas, Valmieras, Limbažiem un Ventspils.

Katru norises vietu ar īpašām veltēm apciemoja LOK olimpiskie vēstneši, starp kuriem bija daudzi olimpisko spēļu dalībnieki. Tiekoties ar olimpiešiem, skolēniem bija unikāla iespēja piedalīties olimpiskajā izziņas procesā.

Šāgada jauninājums bija sacerējumu konkurss par tēmu Kā es kļūšu par Latvijas olimpieti un fotokonkurss, kura gaitā dalībniekiem bija jānostājas piecu olimpisko apļu formā un jānofotografējas.

Visiem Olimpiskās dienas dalībniekiem pasniedza SOK piemiņas sertifikātus un piemiņas veltes. Labākie un atraktīvākie dalībnieki saņēma arī vērtīgas balvas. Piemēram, a/sLatvijas Valsts meži radošo konkursu uzvarētājiem dāvina Apple planšetdatorus un profesionālas tūristu mugursomas. 2000 bērni no uzvarētāju komandām saņems ielūgumus noskatīties kādu Rīgas Dinamospēli KHL čempionātā. Katra norises vieta saņēma arī Latvijas Regbija federācijas un Futbola federācijas, kā arī Vieglatlētikas savienības dāvāto sporta inventāru.

Olimpiskā diena ir vienīgais visu pasauli aptverošs pasākums, ko ik gadu organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai cilvēkos vairotu olimpiskās vērtības — izcilību, draudzību, cieņu.

Olimpiskās dienas pasākumu īstenošana tika nodrošināta ar piecu LOK sponsoru un Starptautiskās Olimpiskās komitejas atbalstu.