Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Pirmās eiroieskaites

Gatis Ķīsis

Līdz marta beigām vēl nevienam no Latvijas riteņbraucējiem (šosejniekiem) nebija izdevies iegūt ieskaites punktus Nāciju vērtējumā, kas būs viens no kritērijiem cīņā par olimpiskajām kvotām Pekinai. Sulu mēnesis sācies un turpinās jau daudz cerīgāk, jo punktu rēķins beidzot atklāts.

Pagaidām lielākais ķēriens bijis Raivim Belohvoščikam, kurš pārstāv ProTour komandas Saunier Duval-Prodir krāsas. Trīsdienu sacensībās Beļģijas pilsētas Pannes apkaimē viņš 11 km solo distancē sasniedza piekto rezultātu, no uzvarētāja mājinieka de Voldera atpaliekot par 18 sekundēm, bet par sešām sekundēm apsteidzot šīs sezonas neapšaubāmi labāko Baltijas valstu sportistu lietuvieti Tomasu Vaitku, kurš ir viens no vadošajiem ASV komandā Discovery Channel. Pannes brauciena kopvērtējumā Belohvoščikam 18. vieta (Vaitkum 12.). Turpmāk Raivim iestājās neliels kritums meistarībā, no kura viņš attapās tikai ProTour supersacensībās: Parīze – Rubē (260 km), kur 200 sportistu konkurencē ierindojās 75. vietā. Jāpiebilst, ka puse dalībnieku nespēja sasniegt šīs sarežģītās trases galamērķi. Ar 79 punktiem uzvarēja un par Pro Tour kopvērtējuma līderi  kļuva viens no pasaules labākajiem finiša meistariem  austrālietis Stjuarts O' Greidijs.

Gandrīz nepārtraukti riņķojošā karuselī nokļuvuši  komandas Rietumu banka -Rīga dalībnieki, kas veido Latvijas izlases pamatkodolu. Dažkārt komanda sadalās divos virknējumos, lai vienlaikus varētu piedalīties arī citās sacensībās. Lielākoties tie ir U-23 izlases puiši. Pirmo nozīmīgo panākumu šosezon guva Normunds Lasis, uzvarot Šato (Belģija) trīs dienu sacensību pirmajā posmā, UCI ieskaites punktus gan nesaņemot. Pēdējā posmā ceturtais mērķa līniju šķērsoja Aleksejs Saramotins, bet kopvērtējumā labākais no baņķieriem bija Krievijas pārstāvis Sergejs Firsanovs, ierindojoties septītajā vietā, 22. Saramotins, 31. Oļegs Meļehs. Piebildīsim, ka Firsanova iegūtie punkti Nāciju vērtējumā pienākas Krievijai, tāpat kā franču klubu  no Marseļas pārstāvošā Gata Smukuļa iegūtais loms, ja tāds būs, tiks ieskaitīts Latvijas aktīvā. Viņnedēļ Gatis sacensībās Itālijā izcīnīja ceturto vietu (bez punktiem).

Portugāles Grand Prix izcīņā piedalījās Eiropas valstu izlases, tiecoties pēc UCI punktiem Europe Tour ieskaitē. Latvijas valstsvienība, nestartējot optimālā virknējumā, palika 15. pozīcijā. Individuāli labākais no mūsējiem bija Herberts Pudāns, kopvērtējumā sasniedzot 38. rezultātu.

Normandijas tūrē Kalvim Eisakam sestā un septītā vieta atsevišķos posmos, komandu cīņā Rīgas baņķieri sestie. Pirmie UCI astoņi punkti Saramotinam par sesto vietu sacensībā Prix de Lillers, 16 Meļeham par trešo vietu Vlaamse Piijs. Mūsu pārstāvji uz pjedestāla Circuit des Ardennes kāpa divreiz – pirmajā posmā otrais bija Meļehs, bet solo distancē trešais – Firsanovs.

Gatis ĶĪSIS