Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Veselīgs piedzīvojums

Jau trešo gadu Eiropas sporta nedēļas laikā Latvijas Orientēšanās federācija visiem aktīvās atpūtas interesentiem sarūpēja neaizmirstamu un aizraujošu piedzīvojumu — Latvijas orientēšanās nakti, kur 11 Latvijas pilsētās un novados bez maksas varēja izmēģināt spēkus orientēšanās rogainingā tumsā.

Uz Orientēšanās nakti 11 Latvijas pilsētās — Rīgā, Talsos, Vecumniekos, Liepājā, Limbažos, Olainē, Cēsīs, Daugavpilī, Tukumā, Salaspilī un Siguldā —1650 dalībnieku 550 komandās devās trīs stundu ilgās rogaininga sacensībās. Starp dalībniekiem bija gan pieredzējuši orientieristi, gan ģimenes ar maziem bērniem, daudzi šajā vakarā orientēšanās sporta burvību izbaudīja pirmo reizi.

“Mani uzrunāja labākais draugs. Šis ir interesants veids, kā aktīvi pavadīt laiku, nesēžot iekšā vai, kā piektdienās pieņemts, neejot uz bāru iedzert,” sacīja Kalvis Zanders Ortlovs, kurš uz orientēšanās sacensībām bija atnācis pirmo reizi.

Orientēšanās naktī satikām Aigu Muhinu un Ivetu Liepiņu, kuras ar bērniem bija ieradušās enerģiski pavadīt piektdienas vakaru. “Domāju, ka jāsapulcē ģimene un māsa, un mēs varētu piedalīties,” sacīja Aiga. Iveta piebilda: “Bērnībā aktīvi nodarbojāmies ar sportu. Ar māsu trenējāmieIs distanču slēpošanā. Tagad to mācām jaunajai paaudzei: sportot — pavadīt veselīgi brīvo laiku.”

Vislielākais dalībnieku skaits bija Rīgā, kur uz starta Daugavas stadionā stājās teju 300 orientēšanās sporta entuziastu no 102 komandām. Purvciema, Teikas un Biķernieku meža apvidus vislabāk padevās Guntim Šmaukstelim un Miķelim Zumbergam no komandas Krūšu inspekcija, kuri spēja apmeklēt visus kontrolpunktus, jau otro gadu pēc kārtas Rīgā uzvarot absolūtajā vērtējumā.

Lai gan šie ik gadu ir masveidīgākie no pasākumiem, ne mazāk svarīga ir katra skaitliski nelielā nodarbība, īpaši — ja tā organizēta tuvāk iedzīvotājiem un ja iesaista cilvēkus, kuri dažādu iemeslu dēļ ir mazāk fiziski aktīvi.

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns