Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Sporto arī seniori

Limbažos Eiropas Sporta nedēļā īpaša uzmanība tika veltīta senioriem, bērniem un jauniešiem. Kopskaitā 640 dalībnieki peldēja, vingroja kā peldbaseinā, tā brīvā dabā, iesaistījās zumbas, jogas, funkcionālajos treniņos, skolās notika stafetes, vieglatlētikas aktivitātes, 3x3 basketbola un florbola spēles. Vecākie sporta nedēļas dalībnieki Limbažos bija 91 un 92 gadus veci seniori. Olimpiskajā dienā vienlaikus vingroja audzēkņi astoņās novada izglītības iestādēs.

“Šī viennozīmīgi ir vērtīga iniciatīva, kā cilvēkus aicināt iziet no mājām, kustēties, rast tajā prieku un būt veselākiem. Mēs redzam, ka veidojas domubiedru grupas, kas sporto kopā — Limbažos populāra kļuvusi nūjošana. Tajā pakāpeniski iesaistās aizvien vairāk cilvēku, jo par savu pieredzi katrs no dalībniekiem pastāsta citiem. Līdzīgi ir ar nodarbībām baseinā — kaimiņienes nākamreiz jau ierodas uz nodarbību kopā,“ stāsta Limbažu Olimpiskā centra vadītāja Evita Daugule.

Fitnesa trenere un māksliniece Elita Blumbaha Eiropas Sporta nedēļā vadīja nūjošanas nodarbības Talsu novada pagastos: “Man ļoti patika šī pieredze — cilvēki nāca, jo zināja, ka Sporta nedēļa notiek visā Latvijā un ka tajā var iesaistīties bez maksas. Šis ir pamatīgs sportiskais grūdiens visā valstī. Tieši vecākiem būtu jārāda piemērs saviem bērniem — kā aktīvi atpūsties un nepavadīt vakaru pie televizora.” Viņa arī uzsver — īpaši reģionos un īpaši pensijas vecuma cilvēki ļoti novērtē iespēju iesaistīties sporta nodarbībās bez maksas un dara to labprāt. E. Blumbaha novērojusi, ka aktīva atpūta pakāpeniski kļūst aizvien populārāka.

LSFP atbalstītie senioru pasākumi risinājās Iecavas, Limbažu, Riebiņu un Talsu novadā, taču beactivelatvia.lv kartē varēja atrast daudzus citus saudzīgus sporta pasākumus visā Latvijā gan senioriem, gan ikvienam interesentam, ko varat aplūkot publikācijas attēlos.

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns