Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Kur sapņi iet bojā?

Lai uzlabotu federāciju vadītāju vadības prasmes, Majoros 19. un 20. sep­tembrī Eiropas Sporta nedēļas programmas ietvaros notika Līderības un vadītāju attīstības seminārs. Federāciju speciālistiem tas bija intensīvs divu dienu treniņš, lai izkoptu personīgo vadības stilu, tā veicinot spējas ilgtermiņā popularizēt sportu, plānojot sporta federācijas un sporta veida attīstību, prezentējot idejas, realizējot sporta pasākumus un stiprinot citas vadītāju darbā svarīgas iemaņas.

Semināru vadīja izcilā Šveices meksikāņu izcelsmes lektore Gabriele Millere Mendosa. “Mūsdienīgām sporta organizācijām ir vajadzīgi mūsdienīgi līderi,” sacīja Mendosa. “Tas, kā jūs komunicējat — sākot jau no rokasspiediena — veido jūsu personīgo zīmolu. Vadītājiem nemitīgi ir jāpilnveidojas. Seminārā iegūtās prasmes federāciju pārstāvji varēs izmantot, lai pozitīvā veidā ietekmētu un pārliecinātu līderus.”

Mendosas pieeja ir veicīgi izvilkt dalībniekus no komforta zonas. “Komforta zona ir vieta, kur mūsu mērķi un sapņi iet bojā. Tādēļ svarīgi ir cilvēku ievest nedabiskajā mācīšanās zonā, kur cilvēka spējas aug un zeļ.”

Viena no semināra dalībniecēm — bijusī basketboliste un tagad Latvijas Basketbola savienības štata darbiniece Gunta Baško, kura izglītību ieguvusi ASV Sjēnas universitātē, — norādīja, ka viņu uzrunājusi jau interesantā semināra programma. “Nekad nav par vēlu mācīties un izaicināt sevi jaunās lietās.”

Savukārt Latvijas Handbola federācijas ģenerālsekretārs Guntis Ciematnieks norādīja, ka viņam seminārs bija laba izdevība paskatīties uz sevi no malas. “Mēs paskatījāmies uz lietām, kas mums traucē ikdienā, lai neķertu cits citu aiz kājas vai rokas, bet kā viens otru mēs varam virzīt uz priekšu attīstībā,” vērtēja Ciematnieks.

JOPROJĀM KUSTAMIES PAR MAZ

Eiropas Sporta nedēļu atbalsta un tās šāgada vēstneši ir Cēsu apvidus populārā Žagarkalna izveidotājs un īpašnieks aktieris Juris Žagars, kaitbordiste Aija Ambrasa, televīzijas personība un aktīva divu puiku mamma Kristīne Garklāva, Latvijas čempions riteņbraukšanā senioriem, Rīgas Riteņbraukšanas skolas treneris Mečislavs Bartuševics, nūjotājs Roberts Radičuks, arī Bērnu un jauniešu basketbola skolā RĪGA/JUGLA basketbolistu Jansonu ģimene.

Pēdējā desmitgadē aktīva dzīvesveida popularizēšanā Eiropā palielinājusies, taču būtiski tas sabiedrības paradumus nav mainījis. Vismaz reizi nedēļā (retāk nekā rekomendējusi Pasaules Veselības organizācija) ar sportu vai fiziskām aktivitātēm nodarbojas vien 44 procenti Eiropas iedzīvotāju, liecina 2018. gada martā publiskotā Eirobarometra aptauja.

Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva ar mērķi pievērst Eiropas iedzīvotājus aktīvam dzīvesveidam un skaidrot tā pozitīvo ietekmi uz cilvēka dzīves kvalitāti. Lai gan šāgada Eiropas Sporta nedēļa Latvijā ir noslēgusies, tās organizatori — Latvijas Sporta federāciju padome — aicina būt fiziski aktīviem ik dienas arī visa gada garumā.

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns