Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Vislielākā konkurence, visdārgākās medaļas

Tā var teikt par riteņbraukšanu. Nevienā citā sporta veidā vienīgajai zelta medaļai nebija 111 pretendentu no 37 valstīm kā 71 km grupas braucienā puišiem. Meiteņu konkurencē par čempiones titulu cīnījās 74 jaunās sportistes. Latvija spoži nespīdēja, bet nepalika arī ēnā.

„Jauniešiem akūti trūkst starptautisku sacensību pieredzes,” komentēja komandas treneris Jānis Veide. „Meitenes pirms Utrehtas paspēja piedalīties sacensībās Beļģijā, puiši iepriekš bija braukuši tikai Igaunijā, bet tā nav tāda pieredze, kādu var apgūt Eiropā. Kopumā mūsējie cīnījās labi. Žēl, ka īsi pirms finiša kritienā iekļuva Toms Gavars. Grupas braucienā viņš varēja būt augstāk.”

Lai arī šosejas riteņbraukšanā esam pieraduši pie puišu vārdiem, EYOF sekmīgāk cīnījās meitenes. Endija Rutule individuālajā braucienā bija tuvu labāko desmitniekam, izcīnot 13. vietu. Arī grupas braucienā, no kura kritiena dēļ nācās izstāties Viktorijai Sipovičai, mūsu krāsas vīdēja atrāvienos, un Elīna Sauka finišēja septiņpadsmitā, Endija Rutule — deviņpadsmitā. Šķiet, Rīgas Riteņbraukšanas skolā patiesi ir laba meiteņu klase.

 

RITEŅBRAUKŠANA

Latvijas sportistu rezultāti

Endija Rutule            13. v. 9,7 km individuālajā braucienā, 19. v. 55 km grupas braucienā

Elīna Sauka  45. v. 9,7 km individuālajā braucienā, 17. v. 55 km grupas braucienā

Viktorija Sipoviča   55. v. 9,7 km individuālajā braucienā

Ēriks Toms Gavars            24. v. 9,7 km individuālajā braucienā, 43. v. 71 km grupas braucienā

Niks Ķelderis           37. v. 9,7 km individuālajā braucienā, 34. v. 71 km grupas braucienā

Dāvis Perševics      81. v. 9,7 km individuālajā braucienā, 38. v. 71 km grupas braucienā