ASK/AB.LV grib visus titulus

Raimonds Jūrmalnieks

Izskatās, ka Rīgas ASK/AB.LV handbolisti šosezon grib paņemt visus iespējamos titulus – Baltijas līgas čempionu nosaukumam jau pievienots Latvijas AB.LV kauss, bet dienas kārtībā ir Latvijas čempionu tituls.

Rīgas ASK/AB.LV un Dobeles TENAX/Dzirnavnieks divu nedēļu laikā savā starpā tiksies vismaz trīs, bet visticamāk, ka tomēr četras reizes. Pirmajā Latvijas čempionāta finālspēlē par pirmo vietu dobelnieki savā laukumā uzvarēja (26:25), AB.LV kausa izcīņas finālā ASK/AB.LV pārliecinoši revanšējās (28:23), bet tagad rīdziniekiem jāuzvar divās spēlēs, lai paturētu arī Latvijas čempionu titulu. Dobeles komanda pašreiz ir vienīgā, kas var izrādīt pienācīgu pretestību labākajai komandai un to pat uzvarēt (dobelnieki vienreiz uzvarēja arī regulārajā turnīrā, turklāt izdarīja to pretinieku laukumā, savukārt vienā no Baltijas līgas čempionāta mačiem zaudēja tikai pašā galotnē), taču tad vispirms Dobeles komandai pašai jānospēlē sava labākā spēle un kaut nedaudz jāpaveicas. Objektīvi abu šo komandu spēku samērs ir par labu ASK/AB.LV un tas ir tāds kaut vai tāpēc, ka nesalīdzināms ir abu komandu treniņu apjoms, taču sporta spēlēs – par laimi – rezultātu nosaka ne tikai fiziskā un funkcionālā sagatavotība, ne tikai tas, kurš kuru noskries, bet arī tas, kurš kuru apspēlēs. Dobeles komandā ir pieredzējuši spēlētāji, ir jauni un perspektīvi handbolisti, ir spēlētāji ar rozīnīti, taču pārspēt ASK/AB.LV dobelnieki var tikai tad, ja visi nospēlē labi vai pat ļoti labi. Aizkraukles bankas kausa izcīņas finālā tā nebija un mača galarezultāts varēja būt krietni lielāks par labu uzvarētājiem nekā tikai pieci vārti (otrajā puslaikā vairākas reizes bija 10 un pat 11 vārtu starpība). ASK/AB.LV uzvaras pamatus ielika pie saviem vārtiem, labi nospēlējot aizsardzībā un bieži vien neļaujot pretiniekiem vispār tikt pie metiena vai arī piespieda izdarīt metienu no sarežģītas situācijas, lika steigties. Pirmajā puslaikā lielāko daļu no sava 8 vārtu pārsvara (16:8) ASK/AB.LV burtiski saskrēja. Ja vēl nebūtu pavilcis dobelnieku vārtsargs Dainis Putra, tad vārtu starpība būtu vēl lielāka. Tikai pēc pārtraukuma iespēlējās viens no dobelnieku rezultatīvākajiem vīriem Jānis Grišanovs (guva 8 vārtus un 7 no tiem – otrajā puslaikā), kā arī Renārs Kozlovskis, bet Sandris Veršakovs, Sergejs Kalniņš un Aleksandrs Krastiņš tā arī neatrada atslēgas Babras vārtiem. Dobelniekiem izdevās samazināt rezultāta starpību, taču ASK/AB.LV uzvara ne mirkli netika apdraudēta.

Sestdien – 28. aprīlī – abas komandas ASK sporta namā aizvadīs otro finālspēli sērijā līdz divām uzvarām Latvijas čempionātā. Tā būs pavisam cita spēle un tā sāksies ar rezultātu 0:0. Lai otro reizi kļūtu par čempioniem, dobelniekiem jāuzvar vēl vienu reizi, bet ASK/AB.LV, lai saglabātu titulu, vajadzīgas divas uzvaras (trešā spēle būs 29. aprīlī). Reti kurš šaubās, ka būs nepieciešama trešā spēle.

Mačos par 3. vietu Kronoflooring/K-Rauta ir vadībā sērijā līdz divām uzvarām pret LSPA (28:24 pirmajā mačā) un pieredzējušākajai komandai vajadzētu iegūt trešo vietu. Tiesa, tas var arī nenotikt, tiklīdz Krono spēlētāji sāks dalīt vēl nenošauta lāča ādu, bet tāda tendence jau dažu spēlētāju sarunās ir jūtama… Arī šim pārim otrā spēle būs 28. aprīlī, bet trešā – ja vajadzēs – 29. aprīlī.

Ludzai – tituls, LSPA – medaļas, Ogrei – simpātijas

Pēc gada pārtraukuma par Latvijas čempionēm kļuva Ludzas BTB (Baltijas tranzītu banka) handbolistes, kas izšķirīgajā spēlē pretinieču laukumā pārspēja līdzšinējās titula īpašnieces Stopiņu NHK spēlētājas – 24:20. Ludzas komandas pārsvars bija nenoliedzams un nepilnas desmit minūtes pirms beigām tās pārsvars bija pat 9 vārti. Daudz sīvāk ritēja spēle par 3. vietu Ogrē, kur vietējās handbolistes tikās ar LSPA. Divas minūtes pirms mača beigām bija neizšķirts 18:18, taču galotnē pārāka bija LSPA komanda – 20:18. Ogres komandu atbalstīt bija ieradies īpašos krekliņos tērpts fanu pulks (vismaz 100 cilvēki!), Ogrei ir mājīga treniņu un spēļu zāle, ir perspektīvas meitenes un – kā rāda fanu grupas izveidošanās – interese par komandu pilsētā. Tas ir pamats turpmākajai attīstībai un jau dzird runājam, ka nākamsezon Ogres komanda varētu būt viena no pretendentēm ne tikai uz medaļām… Izskatās, ka vietu virslīgā saglabās arī Ogres vīriešu komanda, tā ka arī nākamsezon šis handbola centrs būs pārstāvēts gan vīriešu, gan sieviešu virslīgās (tieši tāpat kā Ludza).