Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Florbolisti un treneri piemēra jaunās krāsas

Latvijas 22. čempionāts florbolā tiks atklāts piektdien, 19. septembrī, ar pagājušās sezonas fināla atkārtojumu Cēsīs — Cēsu alus/Lekrings uzņems Lielvārdi. Pēc pagājušās sezonas beigām savu darbību izbeidza daudzu meistarīgu florbolistu veidotā komanda Ķekava, un spēlētāju tirgus piedzīvoja sen neredzētu aktivitāti. Bet par vēl lielāku pārsteigumu parūpējās florbola treneri, jo, pēc žurnāla Sports rīcībā esošās informācijas, septiņiem virslīgas klubiem būs jauni cīņāsaucēji.

Čempionvienība Cēsu alus/Lekrings gansastāvu praktiski nav mainījusi, un joprojām cēsniekus trenēs Artis Malkavs. Bet pārējās trīs pusfinālistes veikušas izmaiņas. Lielvārde vēl oficiāli nav nosaukusi jauno treneri, Rīgas RTU/Inspecta turpmāk vadīs pazīstamais hokeja un arīdzan florbola speciālists Gints Bikars, bet otru galvaspilsētas klubu FK Rīga pēc koka medaļu (ceturtā vieta) izcīnīšanas pārņēmis bijušais Latvijas izlases florbolists Jānis Peičs. Nu jau bijušais FK Rīga vadītājs Mārtiņš Jarohovičs pārcēlies uz Stalbes Pārgauju,Ivars Jēkabsons trenēs Rubeni, bet Valmieras/ViA taktisko plānu izstrādi turpmāk vadīs Aigars Belasovs. Vēl viens bijušais valstsvienības florbolists Dailis Skudrītis trenēs nu jau vienīgo Ķekavas vīriešu komandu Ķekavas Bulldogs.

Vīriešu virslīgā joprojām būs 14 komandas, taču nav izticis bez izmaiņām. Ilggadējais virslīgas klubs Ķekava izbeidzis savu darbību, bet tā saistības un līdz ar to vietu virslīgā pārņēmis otrs Ķekavas klubs Ķekavas Bulldogs. Savukārt FK Madona pēc pašu lēmuma nolēma spert vienu soli atpakaļ, atsakoties no vietas virslīgā un atgriežoties pirmajā līgā. Tukšo vietu ieņēma Latvijas U-19 izlase, kas aizvadīs tikai mājas spēles, neiesaistoties cīņā par medaļām. Juniori gatavosies 2015. gada pasaules U-19 čempionātam, kas notiks no 29. aprīļa līdz 3. maijam Helsingborgā (Zviedrija).

Jauninājumi saistīti ne tikai ar vīriešu virslīgas čempiona titula noteikšanu, bet arī ar vietas pazaudēšanu Latvijas čempionāta elitē. Pagājušajā sezonā bija nepieciešamas piecas spēles, lai Cēsu alus/Lekrings finālā pārspētu Lielvārdi — 4:1. Jaunajā sezonā zelta liktenis tiks izšķirts vienā finālmačā. Jau tagad zināms, ka čempioni tiks kronēti 2015. gada 11. aprīlī. Izslēgšanas turnīrā neiekļuvušās komandas, saglabājot iepriekš izcīnītos punktus, aizvadīs vēl divu apļu spēles, šādi arī nosakot vienu neveiksminieci, kurai virslīga būs jāatstāj.

CĒSNIEKIEM VISPIRMS ČEMPIONU KAUSS

Lai Cēsu alus/Lekrings sezonu sāks ar spēli pret pagājušās sezonas otro labāko komandu Lielvārdi, taču tuvākās dažas nedēļas Cēsu kluba pārstāvju domas vairāk saistās ar dalību Čempionu kausā. No 1. līdz 5. oktobrim Cīrihē (Šveice) sabrauks seši pasaules labākie klubi. Latvijas čempionus grupu turnīrā gaida tikšanās ar Zviedrijas IBF Falun un Šveices SV Wiler-Ersigen. Divas labākās komandas iekļūs pusfinālā.

„Starpsezonu laikā gatavošanās notika vienīgi Čempionu kausa divām spēlēm. Lielas veiksmes rezultātā mūsu klubs varētu iekļūt pusfinālā,” sarunā ar žurnālu Sports saka Cēsu alus/Lekringa galvenais treneris Artis Malkavs. „Varētu piekrist teicienam, ka čempioni sastāvu nemaina. Komandas kodolu esam saglabājuši. Sastāvā vairs nebūs vienīgi Mārtiņa Zicmaņa, bet Andrejs Vents kļuvis par vienīgo papildinājumu. Pēc Čempionu kausa izcīņas beigsies Gata Liepiņa īres laiks.”

Cēsu alus/Lekringa jaunā sezona ir strikti sadalīta — pirms un pēc Čempionu kausa. Turklāt jau aktuālo čempionu trenerim būtu lieki jautāt par mērķiem jaunajā sezonā, jo skaidrs, ka iekarotā virsotne nevienam netiks atdāvināta. „Čempionu noteikšana vienā spēlē? Tas noteikti neatvieglos mūsu uzdevumu, jo ievērojami palielinās nejaušības un veiksmes nozīme. Bet par to jau domāsim pavasarī,” piebilst Malkavs.

RTU/INSPECTA STIPRINA POZĪCIJAS

Divas sezonas pēc kārtas RTU/Inspecta tā arī līdz galam neattaisnoja favorītu statusu, netiekot finālā, taču pēcāk izcīnot bronzas medaļas. Starpsezonu posmā Rīgas klubs ticis pie jauniem treneriem, spēlētājiem, kā arī jaunatnes piramīdas!

„Jau par tradīciju kļuvis, ka RTU/Inspecta piedzīvo lielas sastāva izmaiņas. Šis gads nav izņēmums, taču šoreiz praktiski varam runāt tikai par papildinājumiem. Turklāt vairums no jaunajiem spēlētājiem paši izrādīja interesi par karjeras turpināšanu mūsu klubā, novērtējot sakārtotu treniņu sistēmu, iespēju trenēties pie labiem speciālistiem,” Sportam atklāj RTU/Inspecta menedžeris Jānis Jansons, kurš gan florbola spēlēšanu nebūt nav pametis. „No Ķekavas pie mums pārnākuši Gints Timoško, Mārtiņš Brigmanis, Edžus Bunka, Jānis Belasovs, Toms Mežotnis, bet no citiem klubiem — Indriķis Siliņš, Gatis Akūlovs, Juris Gribusts. Komandas galvenais treneris būs Gints Bikars, viņam asistēs Kristiāns Lisovskis, bet par fizisko sagatavotību rūpēsies Jānis Volajs.”

Divus gadus pēc kārtas RTU/Inspecta nācies samierināties ar bronzas medaļām, tādēļ menedžeris Jansons atturīgi runā par konkrētiem mērķiem un uzdevumiem jaunajā sezonā. Taču viss ir skaidrs jau tāpat, jo ar šādu sastāvu rīdziniekiem var būt tikai paši augstākie mērķi. „Sastāvs uz papīra ir izveidojies iespaidīgs. Par to, kā viss notiks dzīvē, varēsim spriest sezonas laikā,” atturīgi komentē Jansons.

Tieši Jānis Jansons parūpējies par to, lai RTU florbola komanda kļūtu par jaunatnes piramīdas virsotni. Jansona izveidotā florbola skola Rīgas raķetes panākusi vienošanos ar augstskolu par sadarbību. Tās rezultātā jau šosezon otrajā līgā debitēs RTU/Raķetes,kuras sastāvā tiks iekļauti florbola skolas labākie 16—17 gadus vecie jaunieši.

Rīgas raķetēm šis būs jau trešais gads, tādēļ pirmā iesaukuma 14 gadus vecie puiši jau ir paspējuši sasniegt pietiekamu meistarību, lai izmēģinātu spēkus otrajā līgā. Pašreiz mums ir zēnu komandas visās bērnu un jaunatnes čempionāta vecuma grupās, kā arī izveidota U-14 meiteņu vienība,” piebilst Jansons.

 

LATVIJAS 22. ČEMPIONĀTS

Vīrieši. Virslīga

Cēsu alus/Lekrings, Lielvārde, RTU/Inspecta, FK Rīga, Kurši, Ķekavas Bulldogs, Bauska, Rubene, Ulbroka/FS Masters, Valmiera/ViA, Pārgauja, Talsi/Triobet, Jelgavas novads, Latvijas U-19 izlase.

Pirmās kārtas kalendārs

Piektdiena, 19. septembris

Lekrings — Lielvārde plkst. 20.00

Sestdiena, 20. septembris

Valmiera/ViA — Ķekavas Bulldogs plkst. 15.30

Rubene — RTU/Inspecta plkst. 18.00

Ulbroka/FS Masters — FK Rīga plkst. 18.00

Talsi/Triobet — Jelgavas novads plkst. 18.00

Bauska — FK Kurši plkst. 18.00

Sievietes. Virslīga

Rubene, Ķekava, Ķekavas Bulldogs, RSU.

Vīrieši. Pirmā līga

Kurši 2, Rubene-1, Lekrings-1, Babīte, Madona, Ogres vilki, Pēdu nav, Kuldīga, LU/Masters, Līgatne, Irlava, Talsi, RSU, Rīgas lauvas, Ādaži/FK Rīga.

Sievietes. Pirmā līga

LiepU, Rīgas Lauvas, Rubene-1, Krustpils, Irlava/Tukums, Tērvete, Līgatne.

Vīrieši. Otrā līga

Materiāla sagatavošanas laikā bija pieteikušās 16 komandas, taču process vēl turpinājās