Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Handbola knupītis

Handbola pamatelements metiens nav svešs nevienam — jau bērnībā mēs metam prom knupīti. Šobrīd Latvija tiek iepazīstināta ar mini handbolu, ar kura palīdzību knupīti vēlamies nomainīt pret bumbu, bet mērķis būtu vārti.

Mini handbols paredzēts 7—13 gadus veciem bērniem. Laukums ir gandrīz trīs reizes mazāks nekā standarta, arī vārti mazāki (2,4×1,6 metri), bumba vieglāka un mīkstāka, spēles laiks ne ilgāks par 15 minūtēm, un katrā komandā laukumā vienlaicīgi jābūt tikai pieciem bērniem. Noteikumi ir vienkāršoti, un tos drīkst pielāgot, lai bērni gūtu prieku no mini handbola.

Mazo spēles laukumu ļoti ātri, ērti un vienkārši iespējams izveidot jebkurā vietā. Ar marķieriem atzīmē spēles laukumu, bet vārti tiek piepūsti aptuveni minūtes laikā. Tieši tā — piepūsti. Tiek izmantoti iGoal vārti, kuri satilpst nelielā sporta somā un ir viegli pārvietojami.

TRĪS GADUS AR EIROPU

Pērnā gada oktobrī Latvijas Handbola federācija noslēdza sadarbības līgumu ar Eiropas Handbola federāciju par mini handbola atbalstīšanu turpmākos trīs gadus. Projekta ietvaros handbola sporta veida reģionos — Vaiņodē, Dobelē, Jūrmalā, Rīgā, Salaspilī, Ogrē, Vangažos, Olainē, Aizkrauklē, Skrīveros, Jēkabpilī un Ludzā — un citās pilsētās trīs gadus tiks organizēti dažādi mini handbola semināri un turnīri. Grupas nodrošinās ar nepieciešamo inventāru, kā arī finansiālo atbalstu saņems mini handbola projektu vadītāji. Sevišķa vērība tiks pievērsta handbola attīstīšanai galvaspilsētā, kas šobrīd ir tukšākais Latvijas jaunatnes handbola kartes punkts.

Šajos trijos gados jāpaveic milzīgs darbs, lai pēc tam handbols pašvaldībās būtu pašsaprotama sporta dzīves sastāvdaļa.

PĀRŅEMAM VENTSPILI, DOBELI UN RĪGU

Kopš pirmā mini handbola turnīra 2013. gada augustā Ludzā vēl nav pagājis pat viens gads, taču jau tagad var droši apgalvot, ka federācijas uzņemtais kurss ir pareizajā virzienā.

Gada nogalē mini handbola turnīrs Rīgā pulcēja 50 komandas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Vienlaicīgi uz sešiem laukumiem mini handbolu spēlēja gandrīz 400 bērni, kas ir šādu sacensību rekords.

Martā pirmo reizi mini handbola sacensības tika rīkotas Ventspils novadā, kā arī arvien vairāk ar šo sporta veidu tiek iepazīstinātas Rīgas skolas. Pagājušajā mēnesī rīkotajā mini handbola turnīrā skolām izstādes Atpūta un sports 2014 laikā uzvaru zēniem izcīnīja Rīgas Franču liceja komanda, kam tās bija tikai otrās sacensības.

Pirms Latvijas Virslīgas handbola čempionāta Zvaigžņu spēles marta vidū Dobelē notika mini handbola turnīrs, kurā piedalījās 19 komandas tikai no pilsētas un tās apkārtnes. Arī līdz šim Dobelē par handbola popularitāti nebija šaubu, taču tagad dinamiskajā sporta veidā tiek ierauti arvien vairāk jaunieši.

Šobrīd mini handbola sacensības dažādās Latvijas pilsētas tiek organizētas turnīru veidā, bet jau nākamajā sezonā visticamāk notiks mini čempionāts. Pēdējais turnīrs šajā sezonā notiks Latvijas Sporta pedagoģijas stadionā Rīgā 31. maijā, kurā plānots jauns dalībnieku rekords.

SKOLOTĀJ, MĒS GRIBAM HANDBOLU!

Lielu darbu, iepazīstinot bērnus ar mini handbolu, veic bijušais Latvijas vīriešu valstsvienības treneris Dmitrijs Bražņikovs, kurš pirms diviem gadiem ieguva prestižo EHF Master Coach trenera licenci. Vairākus gadus nostrādājis Austrijā, Bražņikovs pērn atgriezās Latvijā, kur trenē Celtnieka/LSPA vīriešu komandu un vada mini handbola seminārus. Tieši no pieredzējušā vārtsarga lielākā daļa skolēnu un skolotāju uzzina, kas ir mini handbols un cik tas patiesībā ir vienkāršs.

„Mini handbolam skolās jākļūst par neatņemamu sporta stundas sastāvdaļu,” uzskata Bražņikovs. „Tas ir dinamisks komandu sporta veids, kurš sevišķi attīsta koordināciju, kreatīvo domāšanu, spējas darboties grupā, kā arī rūpējas par vispārējo fizisko attīstību. Gribam panākt, lai bērni iepazīstas ar mini handbolu un stundās gribētu spēlēt tieši to, tāpat kā basketbolu vai futbolu.”

Jau tagad skolā, kurās viesojies Bražņikovs, skolēni skolotājai sporta stundās prasa spēlēt mini handbolu: „Sporta veids viņiem liekas atraktīvs un viegli saprotams. Handbols nav tik sarežģīts, kā daudziem šķiet.”

Ja vēlies, lai arī tava skola tiek iepazīstināta ar mini handbolu, raksti info@handball.lv

Gribi spēlēt mini handbolu? http://mini.handball.lv