Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Himna liepājnieku futbolam

Klajā nākusi Liepājas žurnālista Andžila Remesa grāmata Liepājas futbola spožums un ēnas.

Liepāja un futbols ir īpašs stāsts, jo šī pasaulē populārā sporta spēle jau izsenis bijusi liepājnieku kaislība, augstu vilni sitot pirmskara Olimpijas slavas laikā, nesamierināmajās Liepājas–Rīgas piecdesmito gadu divkaujās un mūsdienu Metalurga vīru cīņās par Latvijas čempionu titulu.

Andžils izsekojis līdzi futbola gaitām Liepājā 90 gadu garumā, bijis aculiecinieks notikumiem pēdējos 50 gados. Autors neslēpj, ka grāmata rakstīta subjektīvā manierē, balstoties uz paša piedzīvoto, aculiecinieku stāstiem, kuros korekcijas ienesis laika ritējums un kas nav jāuztver kā stingri dokumentēta Liepājas futbola vēsture. Grāmatā ir bagātīga statistika — ņirb spēlētāju, treneru uzvārdi, gadu skaitļi, iesistie un ielaistie vārti, izcīnītie kausi un iegūtās vietas, taču kopumā šo 200 lappušu biezo grāmatu gribas uztvert kā talantīgi uzrakstītu, spožu himnu futbolam.