Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Valentīna visa šķēpmetēju māte

Vieglatlētikas žurnālists Egīls Jurisons, šādi savā jaunajā grāmatā raksturojot šķēpmešanas treneri Valentīnu Eiduku, nav pārspīlējis.

Kad autors rakstīja grāmatai nobeigumu, neviens nezināja, ka uz olimpisko Londonu trenere ved Ginesa rekorda cienīgu šķēpmetēju skaitu — no sešiem iespējamiem sportistiem dāmu un kungu konkurencē (vairāk no katras valsts nedrīkst) pieci ir treneres Valentīnas Eidukas audzēkņi. To nav spējis neviens cits treneris pasaulē. Tikai dažām valstīm ar visiem viņu treneriem kopā tas ir pa spēkam.

Grāmatā autors daudz stāstījis par laiku, ko pavadījis kopā ar mūsu šķēpmetējiem, ievietotas intervijas, kuras tapušas uzreiz pēc Valentīnas Eidukas slavenāko audzēkņu, olimpisko vicečempionu Vadima Vasiļevska un Aināra Kovala zvaigžņu brīžiem. Bet treneres mūžs nav tikai uzvaras un medaļas, autors atklāj arī treneres šaubas, meklējumus, kur pareizie risinājumi rodas tikai pēc gadiem.

Par savu treneri stāsta arī sportisti, kuri nav tikuši līdz pasaules klases rezultātiem, bet ir pateicīgi par rūdījumu, kas gūts treniņos.

Grāmatā izmantots arī vieglatlētikas statistiķa Andra Staģa materiāls, bagātīgs fotoattēlu klāsts, kas ļauj izsekot skaistajam šķēpa lidojumam daudzu gadu garumā.