Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Iznākusi grāmata Mūsu lielās spēles

Grāmatnīcas Jānis Roze veikalu plauktos nonākusi Kristiāna Girviča sarakstītā grāmata Mūsu lielās spēles. Šajā grāmatā atjaunotās Latvijas futbola izlases vēsture ir aplūkota, par pamatu ņemot 15 labākās spēles. “Tā, protams, ir subjektīva izvēle, un līdzjutējiem šis spēļu saraksts arī varētu nedaudz atšķirties atbilstoši katra gaumei un arī emocionālajām atmiņām,” skaidro autors. “Bet grāmatā nav runa tikai par konkrētiem mačiem — tie ir kā pieturas punkti, lai pastāstītu par attiecīgo laikposmu valsts galvenās komandas dzīvē.” Grāmata, kas izdota ar Latvijas Futbola federācijas atbalstu, ir dāvana futbola līdzjutējiem 30. gadadienā pēc neatkarības atjaunošanas deklarācijas pieņemšanas.

“Lai arī tagad Latvijas valstsvienība pārdzīvo ne tos labākos brīžus, tomēr vēstures griezumā tā ir tikai viena melnā josla, un mums futbolā neapšaubāmi ir ar ko lepoties,” norāda grāmatas autors Kristiāns Girvičs. “Sākot jau ar mūsu futbola valstsvienības atjaunošanas pirmo gadu, Latvijas izlase vairākkārt ir bijusi pasaules lielāko ziņu aģentūru un TV kanālu uzmanības centrā, un pēc spēles ar Latvijas izlasi ne viena vien futbola slavenība ir atstājusi laukumu sliktā noskaņojumā. Dažādos laikos esam sarūgtinājuši Spānijas, Vācijas, Dānijas, Zviedrijas, Austrijas, Polijas, Krievijas, Norvēģijas, Grieķijas un citu valstu labākos futbolistus, bez uzvaras atstājot tādas zvaigznes kā Pēteru Šmeihelu, Brianu Laudrupu, Toniju Polsteru, Zlatanu Ibrahimoviču, Miroslavu Klozi, Mihaelu Ballaku, Petru Čehu, un šo sarakstu vēl varētu turpināt un turpināt.”

Kristiāns Girvičs visu dzīvi bijis dedzīgs Latvijas izlases atbalstītājs un līdzjutējs, nu jau vairāk kā divdesmit gadus viņš strādā izdevumā Sports, un lielākajā daļā Latvijas izlases izcilāko spēļu viņam palaimējies būt klātienes aculiecinieka statusā tribīnēs. “Pie mums bieži vietā un vēl vairāk nevietā mētājas ar jau nodrāztām frāzēm par valsts vārda nešanu pasaulē, bet sporta karaļa specifika ir tāda, ka futbolā ir visgrūtāk izcelties, taču izdošanās gadījumā patiešām var likt par sevi runāt miljoniem,” savu viedokli autors pamatoto ar pārliecinošu argumentu. “Piemēram, ieskatoties populārākajā interneta meklētājprogrammā Google Search, joprojām varam redzēt, ka Latvijas vārds visvairāk meklēts 2004. gada jūnijā, kad Euro 2004 finālturnīrā šokējām Vāciju.”

“Šī grāmata ir veltījums visiem Latvijas futbola līdzjutējiem, kas gadiem ilgi jutuši līdzi mūsu valstsvienībai, bet īpašu pateicību vēlos teikt saviem ilggadējiem domubiedriem un kolēģiem, kuri iedvesmoja mani ķerties pie šā darba — Vilnim Plaudim, Kristapam Lešinskim un Ilvaram Koscinkevičam,” norāda autors. 

“Jūtos kā pēc aizraujošas futbola spēles, kurā viena komanda bija vadībā ar 3:0, bet pretinieki prata atspēlēties. No sirds izbaudīju grāmatas tapšanas procesu, jo katrs nākamais stāsts, ko saņēmu no Kristiāna e-pasta kastītē, man nostiprināja pārliecību, ka top kas lielāks un personiskāks par kārtējo grāmatu. Šī grāmata ir ar sirdi, ar savu asinsriti, kas ir visu mūsu kopīgs stāsts, jo futbols nekad nav bijis tikai sporta spēle ar sākumu un beigām. Futbolam nav beigu. Tāpēc es ceru, ka šādā spēcīgā sastāvā taps vēl kāds aizraujošs mačs. Ar papildlaiku,” pauž grāmatas redaktors Ilvars Koscinkevičs. 

“Katra grāmata par Latvijas futbolu ir kas īpašs — tādas iznākšana ir liels notikums, kas raisa lielu futbola sabiedrības interesi,” uzskata Latvijas Futbola federācijas prezidents Vadims Ļašenko. “Tomēr šis konkrētais darbs, uzskatu, uzrunā arī plašāku auditoriju, jo autors tajā ir fiksējis Latvijas atjaunotās neatkarības pirmo trīsdesmit gadu laika liecības. Caur futbola prizmu grāmata ļauj izjust katra konkrētā notikuma auru un tā laika cilvēku emocijas. Autors un viņa komanda, kas palīdzēja grāmatas tapšanā, ir pelnījuši lielas uzslavas par paveikto! Ne velti tā ir kā veltījums Latvijas futbola līdzjutējiem, kuri šajos gados bijuši kopā ar komandu gan labos, gan ne tik labos brīžos. Man personīgi ir prieks arī par simbolisko laiku, kad šī grāmata tiek izdota — Ziemassvētku periods, trīsdesmit gadi kopš neatkarības atjaunošanas deklarācijas un 2021. gadā gaidāmās Latvijas Futbola federācijas simtgades priekšvakars. Lai šī grāmata kalpo kā papildu iedvesma Latvijas futbola turpmākajiem panākumiem!”

Dainis Caune
Dainis Caune